Šiomis dienomis Rusijoje buvo pakviesta į karinę tarnyba 122 tūkst. šauktinių. Ir tai vyksta dukart – pavasarį bei rudenį. Tačiau net ir tie 250 tūkst. jaunuolių toli gražu nesudaro pagrindinės karių masės. Juk yra dar apie 430 tūkst. profesionalių karių, kontraktininkų.
Karo eksperto Viktoro Murachovskio teigimu, Rusijoje dar yra 200 tūkst. karininkų ir 50 tūkst. puskarininkių. Tokiu būdu šalyje yra apie 900 tūkst. žmonių, kurie nešioja uniformą (dar tiek pat yra civilių tarnautojų). Todėl gynybos ministras Sergejus Šoigu – vienas iš įtakingiausių žmonių Rusijoje ir neatsitiktinai būtent jis būna minimas kaip vienas iš realiausių Vladimiro Putino įpėdinių.
Kariuomenė yra „silovikų“ struktūros dalis. Tai sąvoka, kilusi iš žodžio „jėga“, ir simbolizuoja saugumo struktūras, naują kastą, kuri Rusijos darosi vis labiau įtakinga tiek politine, tiek ir ekonomine prasme.
Maža to, pagal skaitlingumą kariuomenė Rusijoje nusileidžia vidaus pajėgoms. Iš jau minėtų 900 tūkst. vidaus reikalų ministerijai priklauso daugiau nei 750 tūkst. Vien 2016-aisiais įkurtą Rusijos VRM padalinį „Rosgvardiją“ sudaro apie 340-400 tūkst. pareigūnų.
Kovoje su Kremliaus opozicija daugiausiai naudojami antiteroristiniai būriai ir VRM viešosios tvarkos užtikrinimo padaliniai. Pastaruoju metu vis dažniau reiškiasi neseniai įkurta V. Putino asmenine armija vadinama „Rosgvardija“. Šie padaliniai sulaukia ir „visuomeninės“ pagalbos – sukarintų ir valstybės finansuojamų kazokų organizacijų. Jose registruota apie 750 tūkst. žmonių.
Dar šalyje yra 55 tūkst. teismų sprendimų vykdytojų, kalėjimų priežiūros struktūrose – 210 tūkst. pareigūnų. Karinį statusą faktiškai turinčios gelbėjimo tarnybos MČS (vadovauja buvęs FST generolas) gretose – beveik 290 tūkst. karių, pasienyje – 50 tūkst. Net valstybinio pašto kurjerių tarnybai, vienijančiai 4 tūkst. pareigūnų, vadovauja buvę žvalgybininkai.
„Silovikų“ – bene daugiausiai pasaulyje
Tai liudija dominuojančią spec. tarnybų, kurios netgi pradeda konkuruoti tarpusavyje, padėtį. Federalinė apsaugos tarnyba (50 tūkst. pareigūnų) yra atsakinga ne tik už strateginių objektų ar aukštas pareigas užimančių žmonių apsaugą, bet dar užsiima ir interneto ar telefono pokalbių pasiklausymu.
Užsienio žvalgybos tarnyba (SVR) ir Generaliniam štabui priklausanti Vyriausioji valdyba (GU, anksčiau vadinosi GRU) konkuruoja tarpusavyje, kuris turi daugiau kompetencijų užsienio žvalgybos klausimais. Šalies viduje pavyzdį visiems rodo Federalinė saugumo tarnyba (FSB). Šių tarnybų darbuotojų skaičius nėra įvardijamas, bet gali siekti 220 tūkst. žmonių.
Tos pačios FSB veikla iš dalies persipina su Generalinės prokuratūros (30 tūkst. darbuotojų) įgaliojimais, kurie, taip pat konkuruoja su Tyrimų komitetu (20 tūkst. žmonių vienijanti organizacija, kurią savo studijų laikų draugui Aleksandrui Bastrykinui paskyrė V. Putinas ir savo veikla primenančiai amerikiečių FBI agentūrą). Kova dėl valdžios vyksta aktyviai, tačiau tai leidžia užsitikrinti iš biudžeto didesnį pinigų srautą.
Bendrai sudėjus šiuos skaičius Kremlius gali su ginklu rankoje matyti 3,7 mln. „silovikų“, rašoma „Der Standard“. Tokiu būdu jėgos struktūrų atstovų vienam gyventojui Rusijoje tenka bene daugiausiai pasaulyje.