Rusijos generolą sulaikė Federalinė saugumo tarnyba (FSB) dėl įtarimų dalyvavus ir organizavus maištą Rusijoje, tačiau kol kas jam nėra pateikti kaltinimai, „Viorstka“ pareiškė šaltinis, susijęs su Rusijos teisėsauga. Dar vieno „gerai informuoto“ šaltinio teigimu, S. Surovikinas yra izoliuotas ir „nepalaiko ryšio su artimaisiais“ jau daugiau nei dvi savaites.
Anksčiau FSB skelbė, kad maišto byla prieš J. Prigožiną ir „Wagner“ smogikus yra oficialiai nutraukta, tačiau Rusijos advokato Jevgenijaus Smirnovo teigimu, ši informacija gali būti netiksli. „Byla gali būti iškelta, tačiau patikrinti tai nėra galimybių“, – paaiškino jis. Jo teigimu, S. Surovikinas gali būti areštuotas ir be kaltinimų pateikimo dvi savaites. „Tačiau jis yra aukšto rango asmuo, o su tokiems yra taikomos ypatingos priemonės. Tokiems galima ir tiesiog žodžiu uždrausti palikti namus ir kalbėtis“, – aiškino teisininkas.
Jo teigimu, Rusijos kontržvalgyba „stebi daugelį aukštas pareigas užimančių žmonių“, todėl tokio pobūdžio sulaikymas – nėra kažkokia staigmena.
Anksčiau apie S. Surovikino sulaikymą skelbė „Financial Times“. Leidinio duomenimis, generolas yra saugomas pareigūnų, tačiau kol kas nėra aišku, ar jam pateikti oficialūs kaltinimai, ir ar jis yra sulaikytas tardymui. „Bloomberg“ taip pat skelbė, kad S. Surovikiną net kelias dienas tardė kariuomenės prokurorai dėl jo ryšių su J. Prigožinu.
Praėjusiais metais trumpai karui Ukrainoje vadovavusio S. Surovikino sulaikymo informaciją ne sykį neigė įvairūs šaltiniai. Generolo dukra Veronika Surovikina „Baza“ pareiškė, kad „su jos tėvu nieko nenutiko ir jo niekas neareštavo“.
Rusijos Dūmos gynybos komiteto vadovas Andrejus Kartapolovas pareiškė, kad S. Surovikinas „dabar atostogauja ir yra nepasiekiamas“.
S. Surovikinas nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą vadovavo pietinei kariuomenės grupuotei, o nuo 2022-ųjų spalio 8-osios iki 2023-ųjų sausio 11-osios ir visai jungtinei Rusijos kariuomenės grupuotei. Vėliau vadovavimą perėmė Valerijus Gerasimovas.
S. Surovikinas labiau pagarsėjo tuo, kad jį nuolat gyrė J. Prigožinas, kaip vieną iš nedaugelio rusų karo vadų, kurie paisė „Wagner“ smogikų interesų.