Aiškinamuosiuose dokumentuose pažymima, kad „įstatymų projektas pašalina jau dabar galiojančio įstatymo nepagrįstai platų esminės sąvokos „tautietis“ vertinimą. Šiuo dokumentu siūloma pripažinti tautiečiais asmenis, kurie „moka rusų kalba <...> ir priklauso tautoms, istoriškai gyvenusioms Rusijos teritorijoje“, o taip pat tuos asmenis, „kurių artimiausi giminaičiai gimė arba gyveno Rusijos Federacijos teritorijoje“.
Šis įstatymas „tautiečiais“ siūlo numatyti ir buvusių SSRS respublikų gyventojus ar emigrantus, kurie paliko Rusijos Federaciją ar SSRS ir apsigyveno kitose šalyse.
Remiantis Rusijoje nuo 1999-ųjų galiojančiu įstatymu „Dėl Rusijos Federacijos valstybės politikos tautiečių atžvilgiu užsienyje“ anksčiau įvardinti „tautiečiai“ gali tikėtis „teisės remtis Rusijos Federacijos palaikymu įgyvendinant savo pilietines, politines, socialines, ekonomines ir kultūrines teises, teisės į tapatybės išsaugojimą“.
Kremlius dažnai naudoja propagandinį naratyvą, kurio esmė – rusakalbių gynimas. Viena iš pagrindinių Rusijos paskelbto karo Ukrainoje priežasčių, Kremliaus teigimu, yra tariamas rusų kalbos engimas Ukrainos rytuose.