Maskva uždraudė kritikuoti savo ginkluotąsias pajėgas, priimdama daugybę cenzūros įstatymų, ir nuo 2022 metų vasario, kai pasiuntė karius į Ukrainą, įkalino dešimtis savo oponentų.
Trečiadienį Rusijos parlamento žemieji rūmai – Valstybės Dūma – pritarė įstatymo projektui, pagal kurį valdžios institucijos galės konfiskuoti pinigus, turtą ir vertybes iš asmenų, nuteistų už puolimo kritiką.
Trečiuoju svarstymu priimtas įstatymo projektas dabar keliauja į Rusijos aukštuosius parlamento rūmus, o po to bus perduotas pasirašyti prezidentui Vladimirui Putinui.
Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas sakė, kad pasiūlymai nukreipti prieš „niekšus ir išdavikus, tuos, kurie šiandien spjauna į mūsų karių nugaras, kurie išdavė savo tėvynę, kurie perveda pinigus ginkluotosioms pajėgoms šalies, kuri su mumis kariauja“.
Numatytas ir laisvės atėmimas
Priemonės taip pat būtų taikomos šimtams tūkstančių rusų, kurie nuo karo pradžios pabėgo iš šalies ir kuriuos Maskvos griežtosios linijos šalininkai nuolat puola.
Už „melagienų“ apie šalies kariuomenę skleidimą jau buvo numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.
Kremlius ne kartą tvirtino, kad Rusijos visuomenė vieningai remia karą Ukrainoje.
Tuo pat metu jis sustiprino dešimtmečius trukusį susidorojimą su tais, kurie išdrįsta viešai pasisakyti prieš.
Beveik visi įtakingi Kremliaus oponentai, įskaitant Aleksejų Navalną, buvo įkalinti arba ištremti.
V. Putino kritikas Borisas Nadeždinas trečiadienį oficialiai pateikė paraišką dalyvauti kovą vyksiančiuose prezidento rinkimuose.
Pastarosiomis savaitėmis B. Nadeždinas suaktyvino Rusijos opoziciją, pasisakydamas už taiką, ir surinko dešimtis tūkstančių žmonių parašų, remiančių jo siekį mesti iššūkį V. Putinui.