Valstybės Dūma, žemieji parlamento rūmai, savo pareiškime nurodė, kad naujos priemonės leis „apginti Rusijos Federacijos interesus ir užtikrinti jos saugumą“.
Pastaraisiais metais „užsienio agentų“ etiketė, primenanti stalinistinį „liaudies priešo“ statusą, Rusijoje plačiai priskiriama Kremliaus režimo oponentams, žurnalistams ir žmogaus teisių aktyvistams, kaltinamiems, kad jų politinė veikla finansuojama užsienio jėgų.
„Užsienio agentais“ paskelbtiems subjektams taikoma daugybė apribojimų ir sudėtingų procedūrų, kurių nesilaikant gresia didelės baudos.
Pagal naująjį teisės aktą nuo šiol Rusijoje „užsienio agentu“ gali būti paskelbtas bet kuris „užsienio įtakoje esantis“ asmuo arba asmuo, gaunantis bet kokią – ne tik finansinę – paramą iš užsienio.
Tokiems asmenims bus draudžiama mokyti valstybinėse mokyklose, organizuoti viešus renginius ir užsiimti kita veikla.
Šis teisės aktas turėtų įsigalioti gruodžio 1 dieną, pranešė Valstybės Dūma.
„Užsienio agentais“ vadinami asmenys privalo atskleisti savo finansavimo šaltinius, atlikti auditą ir visus savo tekstus, vaizdo įrašus ir pranešimus socialiniuose tinkluose žymėti atitinkama etikete.
Naujosios priemonės įvestos Rusijoje vykstant precedento neturinčiam susidorojimui su kitaminčiais. Dauguma opozicijos aktyvistų jau dabar uždaryti kalėjime arba išvyko iš šalies.
Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario 24 dieną Maskva dar uoliau gesina bet kokį pasipriešinimą valdžiai.