Maskva siekia nukreipti dujų eksportą į šalis, kurios neįvedė sankcijų jos energetikos sektoriui, praėjusiais metais Kremliui pasiuntus ginkluotąsias pajėgas į Ukrainą.
Dujotiekis „Sibiro galia 2“ galėtų padėti kasmet į Kiniją transportuoti po 50 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų – maždaug tiek pat, kiek būtų buvę transportuojama, jei veiktų prieštaringai vertinamas dujotiekis „Nord Stream 2“ iš Rusijos į Vokietiją.
Maskva yra įsitikinusi, kad naujasis dujotiekis bus nutiestas, nors Pekinas iki šiol vengė aiškaus įsipareigojimo.
„Tikimės, kad mūsų įmonės susitars ir susitarimą pasirašys iki metų pabaigos“, – Rusijos naujienų agentūros citavo už energetiką atsakingą ministro pirmininko pavaduotoją Aleksandrą Novaką.
„Sutarčių sąlygos yra baigiamos derinti tarp „Gazprom“ ir [Kinijos bendrovės] CNPC. Galimybių studijos parengimas, dujotiekio trasos per Mongolijos teritoriją projektavimas jau vyksta“, – pridūrė A. Novakas.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas po derybų su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) Kremliuje šią savaitę pareiškė, kad dėl projekto „Sibiro galia 2“ „buvo pasiekti visi susitarimai“.
Visgi bendrame po derybų paskelbtame pareiškime tik teigiama, kad abi šalys stengsis tęsti „tyrimus ir konsultacijas“ dėl dujotiekio.
Rusijos dujų tiekimas Kinijai esamu „Sibiro galia“ dujotiekiu pernai pasiekė rekordinį 15,5 mlrd. kubinių metrų kiekį.
Pareigūnai planuoja padidinti tiekimą iki „22 mlrd. kubinių metrų dujų šiais metais“, sakė A. Novakas.