Tokia ambasadoriaus pozicija buvo išsakyta antradienį Rusijos diplomatijos dienos proga publikuotame tekste, skelbia „Evropeiskaja Pravda“.
„Bosnija ir Hercegovina yra laisva žengti bet kokį žingsnį pasaulinėje arenoje. Įstoti į bet kokią organizaciją – politinę, ekonominę, kultūrinę, bet kokią. Jei dauguma piliečių to nori, jei tai bus naudinga šaliai, tai paskatins vystymąsi, sustiprins ryšius su kitos pasaulio tautos – pirmyn, mes tai priimsime su nuoširdžiu džiaugsmu“, – rašė Rusijos ambasadorius.
Tačiau, anot jo, šalies vadovybė turi suprasti, kad jei šalis prisijungs prie bloko, kurio pagrindinis tikslas, jo teigimu, yra „sunaikinti Rusiją“, tai Rusijos Federacija „turi teisę gintis“.
Jis pridūrė, kad kol Bosnija ir Hercegovina nesiims veiksmų prieš Rusiją, „jaučiamės ramūs ir nereikia stiprinti gynybos“.
„Čia galima prieštarauti, kad hipotetiškai į NATO ar Europos Sąjungą galima įstoti su visai kitais ketinimais, kurie neturi nieko bendra su Rusija... Bet būkime realistai – jei Briuselis ar Vašingtonas lieps dislokuoti branduolines sistemas su raketomis, nukreiptomis į Maskvą, tada Sarajevas, patekęs į jų vadovaujamas organizacijas, bus priverstas tai padaryti. Taigi taip, pasirinkimas yra laisvas, bet prašau neapriboti mūsų teisės atsakyti“, – sakė Rusijos diplomatas.
Norėdamas užbaigti savo kalbą raminančia gaida, ambasadorius pareiškė: „Kol nesame 100 proc. tikri, kad žiaurūs planai sunaikinti mūsų šalį yra realūs, niekas nepaspaus raudono mygtuko. Jei rimtai, nemanau, kad turėtume tikėtis ekstremalių įvykių“.
Bosnija ir Hercegovina dalyvauja NATO narystės veiksmų plane, bet mažai pasistūmėjo siekdama narystės Aljanse. Bosnijos serbai prieštarauja narystei NATO ir taip pat atsisakė prisijungti prie tarptautinių sankcijų Rusijai.