V. Dincu apie savo sprendimą paskelbė socialinėje žiniasklaidoje, nurodydamas, kad tapo „nebeįmanoma bendradarbiauti su prezidentu“.
Prezidentas Klausas Iohannisas anksčiau šį mėnesį viešai pasmerkė V. Dincu dėl jo komentaro ir sakė, kad „tik Ukraina gali spręsti, kada ir dėl ko derėtis“.
„Tai mūsų oficiali pozicija ir tam tikri garbūs mūsų šalies asmenys turėtų dažniau skaityti žiniasklaidą, kad apie tai sužinotų“, – reporteriams sakė jis.
Keliomis dienomis anksčiau V. Dincu, kuris pagal profesiją yra sociologas, interviu televizijai sakė, kad „vienintelis šansas taikai galėtų būti derybos su Rusija“.
„Pasaulio šalys, NATO, JAV“ turėtų „derėtis dėl saugumo garantijų Ukrainai ir taikos su Rusija“, sakė jis spalio 8 dieną.
V. Dincu taip pat sulaukė kritikos iš savo Socialdemokratų partijos (PSD) lyderio, be to, ministrą praėjusią savaitę išsikvietė premjeras Nicolae Ciuca. Opozicija reikalavo ministro atsistatydinimo.
„Mano pasitraukimas būtinas, kad nebūtų blokuojamas sprendimų priėmimo procesas... ir virtinė projektų, absoliučiai būtinų optimaliam Rumunijos kariuomenės funkcionavimui“, – pirmadienį savo atsistatydinimo pareiškime rašė V. Dincu.
NATO ir ir Europos Sąjungos narė Rumunija, turinti ilgą sieną su Ukraina, Rusijos invaziją yra pavadinusi „brutaliu, neišprovokuotu ir nepateisinamu karu“.
Rusijai užpuolus Ukrainą, Bukareštas taip pat sutiko priimti daugiau sąjungininkių karių ir įrangos NATO rytiniam sparnui pastiprinti.
Sekmadienį vakare pirmoji prancūzų lengvųjų ir sunkiųjų šarvuočių kolona atvyko į Rumuniją, Paryžiui vykdant pažadą pastiprinti NATO kontingentą.
Lapkritį į Rumuniją turi atvykti prancūziškų tankų „Leclerc“ eskadronas.