„Ką pasakė prezidentas? Tradicinės vertybės – tėvynė, gausios šeimos. Kaip jūs įvykdysite šią užduotį? <...> Ar vykdote prezidento nurodymą?“ – vienoje iš Kremliaus propagandinių laidų sakė A. Gurulevas.
Lapkritį kalbėdamas Pasaulio rusų liaudies tarybos posėdyje V. Putinas pripažino, kad Rusija susiduria su „sudėtingais demografiniais iššūkiais“, o norint juos įveikti, būtina atgaivinti daugiavaikių šeimų tradiciją.
„Daugelis Rusijos tautų puoselėja stiprios, kelias kartas apimančios šeimos, kurioje auginami keturi, penki ar daugiau vaikų, tradiciją“, – tąkart sakė V. Putinas.
Jis priminė, kad prieš kelias kartas rusų šeimose augo septyni ar aštuoni vaikai: „Išsaugokime ir atgaivinkime šias nuostabias tradicijas. Turėti daug vaikų ir didelę šeimą turėtų tapti norma, visų Rusijos tautų gyvenimo būdu“.
Iškilo rimta grėsmė
Spalį vyriausybė, rengdama Socialinio fondo biudžeto projektą, prognozavo, kad per ateinančius trejus metus gimstamumas Rusijoje ir toliau mažės ir nukris iki tokio lygio, kokio šalis nematė nuo caro laikų.
Į prognozę įtraukti skaičiai yra mažiausi nuo XVIII–XIX a. sandūros. Mobilizacija, dėl kurios į frontą buvo išsiųsta 300 tūkst. vyrų, o dar šimtai tūkstančių paliko šalį, sumažino gimstamumą maždaug 5 proc.