Apie tai jis kalbėjo Kremliaus žmogaus teisių tarybos posėdyje.
Jame V. Putinas taip pat pareiškė, kad Rusija nepradėjo karo Ukrainoje ir aiškino, kad jis prasidėjo nuo „valstybinio perversmo“ Ukrainoje 2014 m. Tais metais Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą.
„Rusija branduolinius ginklus laiko atsaku į užpuolimą“, – cituojamas jis.
Režimo lyderis posėdyje taip pat tvirtino, kad Rusija „neturi taktinių branduolinių ginklų kitose šalyse, priešingai nei Jungtinės Valstijos“.
„Mes nekalbėjome apie branduolinių ginklų panaudojimą“, – teigė jis.
„Rusija nėra išprotėjusi“, – pareiškė V. Putinas.
„Turime pažangiausius ginklus, bet nenorime jais mosuoti“, – pridūrė jis.
Pastaruoju metu Rusija yra sustiprinusi savo branduolinę retoriką, o Vakaruose pasirodė daugiau nuogąstavimų dėl Rusijos branduolinio ginklo panaudojimo.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių, pastaruoju metu rusai taikosi į Ukrainos energetinę infrastruktūrą. Dėl to Ukrainoje, ir ne kartą Moldovoje, sutriko elektros energijos tiekimas.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.