Priešingai nei jo pirmtakai Michailas Gorbačiovas ir Borisas Jelcinas, 71 metų diktatorius – buvęs KGB karininkas – niekada nesusitikdavo su paprastais žmonėmis, nebent tai būdavo būtina, rašo „The Times“. Tačiau pastaraisiais mėnesiais jo „išėjimai“ į viešus pasivaikčiojimus tapo įprastu reiškiniu.
„Senstantis Rusijos lyderis vis uždaresnis darėsi dar iki pandemijos, kuri pastūmėjo jį į saviizoliaciją, kurią jis retai nutraukdavo net karo Ukrainoje metu. Jo nebuvo matyti fronto linijose Ukrainoje 2022 m. arba, karui įsibėgėjus, pietvakarių Rusijoje, kai ją pradėjo pulti ukrainiečiai“, – rašo „The Times“.
Netikėtas pasirodymas po Prigožino maišto
Tačiau 2023 m. birželio 23 d. įvyksta maištas: privačios karinės bendrovės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas veda savo samdinius į nesėkmingą žygį į Maskvą. Ir staiga, po keturių dienų, kai iš visų V. Putino lankytojų vis dar buvo reikalaujama izoliuotis ir atlikti COVID-19 testus, Kremliaus valdovas visus apstulbina viešu pasivaikščiojimu atokiame Pietų Rusijos Kaukazo regione.
„Jam pozuojant asmenukėms ir bučiuojant jauną moterį, valstybinė televizija prilygino šį surežisuotą pasirodymą tam, kaip sutinkamos roko žvaigždės. Šį pavasarį V. Putinas, panašiai bendraudamas su visuomene, sustabdė savo kortežą mažo Toržoko miestelio, esančio į šiaurės vakarus nuo Maskvos, viduryje, kur strategiškai išdėstyta šalininkų minia, atskirta nuo jo policijos užtvaromis, stovėjo pasiruošusi jį pasveikinti.
Vos prieš keturias dienas šauliai įsiveržė į koncertų salę ir nužudė 145 žmones. V. Putinas niekada nesilankė įvykio vietoje, nesusitiko su išgyvenusiais žmonėmis ar žuvusiųjų šeimomis“, – pažymi leidinys.
„Situacija“ Kurske
Pirmoji nuo Antrojo pasaulinio karo laikų užsienio invazija į Rusijos teritoriją, per kurią Ukrainos kariai užėmė dalį pietvakarinės Kursko srities, taip pat nesulaukė didesnės V. Putino reakcijos. Neseniai vykusiame susitikime, skirtame Ukrainos operacijai, jis ir toliau vadino įvykius Kurske „situacija“.
„Rusijos vadovas stengėsi neparodyti, kad įvyko kas nors neįprasto. Jis nesikreipė į tautą ir nesilankė regioninėje Kursko sostinėje, kuri buvo perpildyta rusų, beveik per naktį tapusių pabėgėliais savo šalyje. Tačiau pats tikriausias ženklas, kad invazija V. Putiną sukrėtė iki širdies gelmių, buvo tai, kad antradienio vakarą jis nusprendė užsukti į Kaukazą, grįždamas iš kelionės į Azerbaidžaną“, – rašo „The Times“.
Be gana standartinio apsilankymo ūkyje ir karo mokykloje, V. Putinas taip pat aplankė 2004 m. Beslano mokyklos apsiausties aukų motinas – tai įvyko pirmą kartą per 20 metų.
Kaip ir po dviejų ankstesnių nelaimių, V. Putinas sustabdė savo kortežą, šį kartą Vladikaukazo miesto viduryje, ir nuėjo į netoliese esantį parką, kur netrukus prie jo ir jo apsaugininkų priėjo grupė paauglių, kalbėjusių telefonu.
„Paaugliai norėjo pasidaryti asmenukes su Putinu ir nerodė daug jausmų, išskyrus vieną berniuką, kuris sušuko: „Vladimirai Vladimirovičiau, aš jus myliu!“ Sulaukęs dalies žmonių palaikymo, V. Putinas pasitraukė į savo automobilį vos po 40 sekundžių, skirtų asmenukėms“, – apibendrina leidinys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Taip pinigus Rusijos valdžia leidžia gynklams o oligarhams leidžia plėšti tauta čia rašotie tiesa to nenuneigsi.Turto yra o proto nelabai.
Rusija turi milžiniškas aukso atsargas ir aukso deimantu iškasenu klodus. Ivairiu metalu iškasenas nekalbant apie dujas ,nafta .