Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad „Wagner“ neegzistuoja, nepaisant to, kad pats pripažino skyręs iš Rusijos biudžeto šimtus milijonų eurų šiai J. Prigožino karinei ir propagandos struktūrai išlaikyti.
„Taigi privati karinė bendrovė „Wagner“ neegzistuoja! Mes net neturime įstatymo, (reglamentuojančio) karines organizacijas! Paprasčiausiai neegzistuoja!“ – paaiškino jis ir pridūrė, kad „grupuotė yra, tačiau teisiškai neegzistuoja“. 2014-2022 m. Rusijos valdžios atstovai nuolat melavo, kad neturi jokių sąsajų su Ukrainoje, Sirijoje ir Afrikos šalyse veikiančiais „Wagner“ smogikais.
Birželio 24-ąją J. Prigožinas paskelbė „Teisingumo maršą“ į Maskvą ir, užėmęs Belgorodo miestą, bei numušęs 6 Rusijos kariuomenės orlaivius, sustojo su tūkstančiais savo karių likus apie 300 kilometrų iki Rusijos sostinės. „Wagner“ vadas oficialiai piktinosi Rusijos kariuomenės vadovybės veikla, ketinimais išformuoti privačias karines bendroves, ir reikalavo aukščiausių jos vadų atstatydinimo.
Netrukus buvo paskelbta, kad pasiektas susitarimas su V. Putinu, kad šis visiems maište dalyvavusiems smogikams pažadėjo amnestiją. Pačiam J. Prigožinui ir daliai „Wagner“ samdinių buvo pasiūlyta „persikraustyti“ į Baltarusiją.
Liepos 13-ąją pasirodė vaizdo įrašas, kuriame tariamai užfiksuota mašinų ir autobusų kolona su „Wagner“ nariais, paliekančiais okupuotas Ukrainos teritorijas ir vykstančiais į Baltarusiją. Tą pačią dieną Rusijoje buvo paviešintos ir nuotraukos su tariamai Rusijos kariuomenei perduota smogikų karinė technika.
Liepos 14-ąją paviešinta J. Prigožino, sėdinčio vienais apatiniais palapinėje, nuotrauka. Remiantis nuotraukos „geožymėmis“, nustatyta, kad nuotrauka buvo padaryta šių metų liepos 12-ąją. Pats J. Prigožinas kol kas nekomentavo paskutinių naujienų apie įsikūrimą Baltarusijoje.