„Prezidentas V. Putinas savo kalboje (pirmadienį) tam tikra prasme nuneigė Ukrainos suverenitetą“, – sakė jis žurnalistams Berlyne po derybų su Vokietijos diplomatijos vadove Annalena Baerbock.
Pasak J.-Y. Le Driano, V. Putino sprendimas pripažinti dviejų separatistinių darinių Rytų Ukrainoje nepriklausomybę dvelkia „revizionizmu“ ir siekiu „perrašyti istoriją“.
„Apskritai jis nesilaiko savo pažadų, viešai ar privačiai duotų [Prancūzijos] prezidentui [Emmanueliui] Macronui ar [Vokietijos] kancleriui [Olafui] Scholzui", – sakė ministras.
„Kada ir kaip turėtume tikėti tuo, ką kalba prezidentas Putinas? Nežinau, ar kas nors tai žino“, – sakė J.-Y. Le Drianas.
Paklaustas apie Rusijos plataus masto invazijos tikimybę, prancūzų diplomatijos vadovas sakė, jog „su 140 tūkst. rusų karių“, sutelktų prie Ukrainos sienų, „įmanoma viskas, įskaitant blogiausia“.
A. Baerbock savo ruožtu kaltino V. Putiną, kad jis pastarosiomis dienomis per derybas su Vakarų lyderiais „melavo“ apie savo planus dėl Ukrainos.
„Kai elgiesi priešingai nei kalbėjai prieš savaitę, reiškia, kalbėjai netiesą, kitais žodžiais – melavai“, – sakė ministrė žurnalistams.
„Būtent Rusijos prezidentas nusprendė šiurkščiai pažeisti tarptautinę teisę, sutrypti tarptautinę teisę ir prisidėti prie fakto, kad užuot toliau kalbėję apie bendrą taiką Europoje, dabar kalbame, kaip elgtis toliau, kad būtų išvengta karo“, – sakė ji.
Pasak A. Baerbock, Vakarai „pasirengę visiems scenarijams“, įskaitant Rusijos plataus masto invaziją Ukrainoje. Ji pridūrė, kad sankcijos, dėl kurių jau sutarta su partneriais Europoje, „gali būti išplėstos bet kuriuo metu“.