Apie 6 tūkst. gyventojų turinčiame miestelyje užtvindytos visos gatvės, labiau nuo centro nutolę namai. Be elektros liko didžioji namų dalis, stipriai pažeistas pėsčiųjų tiltas, rašoma „Pravda Geraščenka“.
„Nuo ryto vanduo užtvindė visą miestą, keliai uždaryti, žmonės neišėjo į darbus. BiAE (Bilibino atominė elektrinė) darbuotojai, kuriems bet kokiu atveju reikia patekti į darbą, važiavo ryte „kamazais“. Miesto pakraštyje vanduo jau pasiekė namus, žmones evakavo į laikino apgyvendinimo vietą 2-ojoje mokykloje“, – cituojama vietos gyventoja „Sibir realiji“.
Vietos valdžios atstovai patvirtino, kad evakavo apie 50 žmonių, tačiau laikinojo apgyvendinimo vietose liko gyventi tik du iš jų.
Regiono gyventojai taip pat skundžiasi, kad į oro uostą vežantys sunkvežimiai „Ural“ patys įstringa vandens ir purvo užtvindytuose keliuose, juos pačius tenka gelbėti.
Uždaroma atominė elektrinė
1970-aisiais pradėta statyti Bilibino atominė elektrinė turi keturis EGP-6 tipo reaktorius. 1991-1998 m. elektrinėje buvo užfiksuoti keli incidentai, avariniai reaktorių atjungimai.
Bilibino atominė elektrinė, po Sovietų Sąjungos griūties tapo nereikalinga dėl užsidariusių pramonės gamyklų, kurias ji aptarnavo ir žmonių išvykimo iš regiono į Rusijos gilumą.
Maža to, seno tipo sovietinių reaktorių techninis aptarnavimas labai brangiai kainuoja.
Vienas iš „Rosenergoatom“ atstovų V. Asmolovas teigė, jog „vienas panaudoto reaktoriaus kuro išvežimas kainuoja tiek, kiek visa elektrinė“.
2019-aisiais buvo išjungtas pirmasis AE reaktorius. Likusių trijų uždarymas suplanuotas 2025-2026 m.
Apie galimą potvynio pavojų Bilibino atominei nepranešama.