„D. Trumpas svarsto planą, kuris leistų Šiaurės Korėjai išsaugoti branduolinius ginklus ir suteiktų režimui finansinių paskatų nebegaminti naujų bombų“, – rašoma leidinyje.
Šiuo žingsniu D. Trumpas smarkiai nukryptų nuo savo ankstesnės pozicijos ir pereitų prie nuolaidžiavimo Šiaurės Korėjos diktatoriui Kim Jong Unui, su kuriuo, būdamas valdžioje, užmezgė itin draugiškus santykius.
Anot „Politico“, D. Trumpas gali būti pasirengęs atsisakyti net bandymų įtikinti Kim Jong Uną išmontuoti savo šalies branduolinius ginklus, jei laimės 2024 m. prezidento rinkimus.
Trumpas gali siekti panaikinti sankcijas Šiaurės Korėjai
Pasak šiuo klausimu informuotų pareigūnų, viena iš D. Trumpo svarstomų idėjų būtų paskatinti Šiaurės Korėją įšaldyti savo branduolinę programą ir nebekurti naujų ginklų mainais į ekonominių sankcijų sušvelninimą ir kitokią pagalbą.
Siekiant užtikrinti, kad Šiaurės Korėja laikytųsi duoto žodžio, tokiu atveju reikėtų sukurti tikrinimo sistemą.
„Gali būti, kad D. Trumpas vis dar sieks denuklearizacijos kaip ilgalaikio tikslo, tačiau sudaryti net trumpalaikį susitarimą su Šiaurės Korėja, kuriame tai aiškiai nenurodyta, būtų nukrypimas nuo standartinės JAV politikos“, – rašo „Politico“.
Tokie D. Trumpo veiksmai sukelti nerimą sąjungininkėms, tokioms kaip Pietų Korėja ir Japonija, ir suerzinti jo paties partijos narius, kurie teikia pirmenybę griežtesniam požiūriui į Šiaurės Korėją.
Nerimą keliantys veiksniai
Rusijai ir toliau tęsiant karinę invazija Ukrainos teritorijoje, artileriją Kremliui pradėjo perduoti ir Šiaurės Korėja.
„CBS News“, remdamasi JAV pareigūnų teiginiais, rašo, kad artilerijos tiekimas yra Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno ir Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino rugsėjo mėnesį įvykusios susitikimo „kulminacija“.
Tiesa, dar rugsėjo 15 d. V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad abu lyderiai po rugsėjo 13 d. įvykusio susitikimo, esą, nepasirašė jokių susitarimų dėl ginklų tiekimo.
Tačiau yra žinoma, kad abu diktatoriai Rusijos rytinėje Amūro srityje derėjosi dėl galimo ginklų perdavimo, o pats susitikimas tąkart truko apie 5 valandas.
Tuo metu JAV valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris rugsėjo 27 d. žurnalistams sakė, kad Šiaurės Korėja dėl ginklų perdavimo ir toliau mezga derybas su Kremliumi, o susitarimas turėtų būti sudarytas netrukus.
Publikacijoje pažymima, kad šiuo metu nėra aišku, ar artilerijos perdavimas yra naujos, ilgalaikės sutarties, užtikrinančios artilerijos tiekimą dalis, ar vienkartinė Šiaurės Korėjos parama Rusijai.