„Mano asmenine nuomone – kol kas tai neoficiali pozicija – Putinas ruošiasi „pensijai“. Čia tikrai ne apie klasikinę pensiją, nes pasiekus autoritarinio monstro lygį tavo pensija atrodo kiek kitaip. Tai yra, sėdėsi arba legaliai, arba kokioje nors uždaroje erdvėje ilgai, ilgai“, – Ukrainos televizijoje svarstė M. Podoliakas, skelbia UNIAN.
Prezidentūros vadovo patarėjas pažymėjo, kad pirmasis esminis ženklas, jog Rusijos prezidentas gali būti nušalintas nuo valdžios, yra anksčiau jį rėmusių asmenų kritika dėl jo veiksmų.
„Apie kokius ženklus galime kalbėti? Pirma, Putinas šiandien nebėra toks neliečiamas asmuo Rusijos Federacijos politinėje visuomenėje, jie pamažu pradėjo jį kritikuoti, jis nebelaikomas ikonas, tai esminis dalykas“, – tvirtino M. Podoliakas.
Jis pažymėjo, kad Rusijos Federacijoje sukurtai sistemai svarbus asmenybės kultas, kur lyderis yra „neliečiama ikona“.
„Tai yra, tokiai sistemai, kuri pastatyta Rusijos Federacijoje, labai svarbu, kad lyderis būtų neliečiama ikona. Asmenybės kultas turi tam tikras veikimo taisykles, šiandien šis kultas palaipsniui griaunamas, ir mes matome tai – jie pradeda jį kritikuoti.
Ne šiaip kokie opozicionieriai, kurių Rusijos Federacijoje yra labai mažai, arba tie, kurie išvažiavo iš Rusijos. Jį pradeda kritikuoti asmenys iš pagrindinės socialinės grupės, dėl kurios jis kovojo, – tai yra, iš vadinamųjų „patriotų“, iš patriotiškos minios. Ir tai jau pastebima, kyla „bangos“, – pabrėžė M. Podoliakas.
Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas taip pat mano, kad V. Putinas nebeturi įtakos žmonėms iš savo rato – Rusijos karinės kompanijos „Wagner“ savininkui Jevgenijui Prigožinui ir Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretoriui Nikolajui Patruševui.
„Antra, jis praktiškai nevaldo vidaus karo procesų. Tai yra, neva apsimeta, kad yra aukščiau kovos, bet taip nėra. Jis nebegali kištis į tai, ką daro, pavyzdžiui, Prigožinas, Patruševas“, – toliau vardijo M. Podoliakas.
Tiesa, jis pažymėjo, kad Putinui „išeiti“ reikia daugiau laiko ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pastangų.
„Nėra klausimo, kad jis jau rytoj išeis į pensiją, žinoma, praeis dar šiek tiek laiko. Ir tai priklauso nuo mūsų ginkluotųjų pajėgų. Kuo daugiau bus taktinių [Rusijos Federacijos] pralaimėjimų, tuo daugiau nuostolių bus tam tikrose gyvenvietėse. Pavyzdžiui, Chersono srityje išvaduosime ne 1170 kv. km, o 10 000 kv. km.
Po šito jis visai į šoną pasitrauks. Šiandien jis pamažu iš visų politinių kovų lyderio, pozicijų arbitro, slenka tiesiog į šoną, stebėti viską iš šalies. Yra propaganda, kuri yra „pririšta“ prie jo, bet jis nebeturi tokios įtakos, kokią turėjo prieš šios karinės kampanijos Ukrainoje pradžią ar net du ar tris mėnesius nuo kampanijos pradžios“, – sakė M. Podoliakas.
Galiausiai, pasak M. Podoliako, dar vienas esminis V. Putino būsimo patraukimo nuo valdžios požymis yra tai, kad dabar jis beveik nerengia tarptautinių susitikimų.
„Kai jis eina į tarptautinius susitikimus – matote šių susitikimų lygį – jų praktiškai jau nėra . Beje, šiandien buvo dar vienas svarbus ženklas – KSSO (Kolektyvinio saugumo sutarties organizacija – red. past.) praktiškai nustojo egzistuoti. Todėl Kirgizija taip pat pareiškė nedalyvausianti šiose karinėse pratybose, kuriose turėjo dalyvauti KSSO šalys“, – sakė M. Podoliakas.