Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (HUR) duomenimis, trečiadienį, spalio 23 dieną, jie buvo pastebėti Kursko srityje.
Žvalgybos pareigūnų skaičiavimais, į Rusiją perkelta apie 12 000 Šiaurės Korėjos karių. Tarp jų yra 500 karininkų, įskaitant tris Pchenjano generolus.
Rusiją perkeliant korėjiečius kelia klausimą – ar Vakarai pasiųs savo karius į Ukrainą?
Pasirodžius informacijai apie į Rusiją perkeliamus Šiaurės Korėjos karius, Ukrainoje kyla klausimas, ar tokio paties žingsnio nereikėtų imtis ir Vakarams, kurie galėtų padėti karo draskomai šaliai suteikiant savo karius.
Tokią pačią mintį vakar BRICS viršūnių susitikime išsakė net pats Baltarusijos prezidentu prisistatantis Aliaksandras Lukašenka – Kremliaus parankinis, dažnai šokantis pagal Maskvos dūdelę.
„Net jei mes įsitrauktume į karą, tai būtų kelias į eskalaciją. Kodėl? Todėl, kad jūs, anglosaksai, iš karto pasakytumėte, jog jei kita šalis įsitraukė iš vienos pusės, tai į Ukrainą būtų dislokuotos NATO pajėgos“, – komentuodamas žinias apie Šiaurės Korėjos karius Rusijoje kalbėjo A. Lukašenka.
Visgi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas spaudai, atsargos pulkininkas Vladyslavas Selezniovas sako, kad toks scenarijus mažai tikėtinas. Tačiau jis kartu priminė, kad Ukraina jau turi „puikų panašaus bendradarbiavimo pavyzdį“, nes prieš didelio masto invaziją į Ukrainą į mokymo misijas vyko Kanados, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir kitų partnerių ginkluotųjų pajėgų kariai.
Kaip pabrėžė V. Selezniovas, tai buvo partneriai, kurie dalyvavo patariamosiose ir kitose misijose, kurios leido stebėti ar užtikrinti Ukrainos karinio personalo mokymą.
„Ar jie sugrįš pas mus (tokiu mastu – UNIAN)? Labai abejoju, ar tai įvyks iki karo pabaigos. Taip, buvo daug diskutuojama apie galimybę įtraukti karinį personalą iš šalių, kurios yra NATO narės, į antrinius fronto sektorius. <...> Bet tai neįvyko tada ir vargu ar įvyks ateityje“, – skeptiškai idėją apie Vakarų karius Ukrainoje įvertino V. Seleziovas.
Jo teigimu, sąjungininkai Vakaruose yra per „per daug atsargūs“.
„Diskusijos ir sprendimų priėmimas vyksta per lėtai. Tai reiškia, kad jei procesas sąmoningai vilkinamas, tai, matyt, neverta tikėtis teigiamo šio klausimo sprendimo“, – Vakarus kritikavo V. Selezniovas.