Naujausi skaičiai rodo, kad prieštaringai vertinama vyriausybės politika deportuoti į Ruandą valtimis per Lamanšo sąsiaurį į šalį atplaukiančius atvykėlius kol kas neatgraso migrantų nuo pavojingos kelionės.
Gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį 14 mažų valčių atplaukė 696 migrantai – tai didžiausias per parą atplaukusių asmenų skaičius nuo šių metų pradžios ir antras kartas šiais metais, kai per parą atplaukė daugiau kaip 600 migrantų.
Pranešama, kad didelės grupės žmonių, įskaitant mažus vaikus, buvo atplukdytos į krantą prie Ramsgeito Anglijos pietryčiuose ir autobusais išvežtos į priėmimo centrus.
Vyriausybės duomenimis, šiais metais jau daugiau nei 17 tūkst. žmonių mažomis valtimis atplaukė į Jungtinę Karalystę per Lamanšo sąsiaurį – vieną judriausių laivybos kelių pasaulyje.
Pernai į Britaniją per Lamanšo sąsiaurį atplaukė daugiau kaip 28 500 asmenų, daugiausia jauni vyrai. Visų laikų paros rekordas buvo užfiksuotas pernai lapkritį, kai į šalį atplaukė 853 asmenys.
Atvykstančiųjų skaičius svyruoja, priklausomai nuo oro sąlygų ir Prancūzijos teisėsaugos veiksmų šiaurinėje šalies pakrantėje.
Siekdama atgrasyti migrantus nuo pavojingų kelionių Lamanšo sąsiauriu, Britanija anksčiau šiais metais paskelbė naują politiką, pagal kurią atvykėliai turėtų būti siunčiami į Ruandą, kur galėtų prašyti prieglobsčio.
Tačiau birželį turėjęs įvykti pirmasis migrantų deportavimo į Ruandą skrydis įsikišus Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) buvo atšauktas, o dėl šios politikos JK teismuose šiuo metu vyksta teisiniai ginčai.
Britanija kasmet skiria Prancūzijai dešimtis milijonų eurų, kad padėtų jos valdžios institucijoms stabdyti Lamanšo sąsiaurį bandančius kirsti neteisėtus migrantus, kol jie dar nepasiekė Jungtinės Karalystės vandenų. Šios lėšos naudojamos papildomam patruliavimui paplūdimiuose ir įrangai, pavyzdžiui, naktinio matymo prietaisams, įsigyti.
Šią savaitę dienraštis „The Times“ pranešė, kad vidaus reikalų sekretorė Priti Patel ketina paskelbti apie naujausią finansinį susitarimą su Paryžiumi, nors kyla klausimų dėl šio susitarimo ekonominio naudingumo.
Tokia politika nuolat sulaukia kai kurių valdančiosios Konservatorių partijos parlamentarų kritikos, o vienas aukšto rango įstatymų leidėjas laikraščiui teigė, kad P. Patel „vėl meta pinigus į balą“.
Buvęs iždo kancleris Rishi Sunakas ir užsienio reikalų sekretorė Liz Truss, kovojantys dėl teisės pakeisti Borisą Johnsoną ministro pirmininko poste, žada pergalės atveju tęsti migrantų deportavimo į Ruandą politiką.