„Einant tretiesiems karo Ukrainoje metams, Šiaurės Korėja neapsiribojo vien ginkluotės tiekimu Rusiją ir netgi nusiuntė savo karių“, – pasakė prezidentas Yoon Suk Yeolas.
Seulo žvalgybos agentūra pirmiau pranešė, kad Šiaurės Korėja į Rusiją nusiuntė tūkstančius kariškių, tarp kurių yra elitinių specialiųjų pajėgų karių, o Vašingtonas pirmadienį paskelbė, kad šalyje šiuo metu treniruojasi 10 000 korėjiečių.
„Toks neteisėtas karinis bendradarbiavimas tarp Rusijos ir Šiaurės Korėjos kelia reikšmingą grėsmę tarptautinės bendruomenės saugumui bei gali sukelti rimtą riziką mūsų nacionaliniam saugumui“, – kalbėjo prezidentas Yoon Suk Yeolas.
„Turime kruopščiai išanalizuoti visas galimybes ir parengti atsakomųjų priemonių“, – pasakė Yoon Suk Yeolas, pridurdamas, kad „priemonių būtų imamasi aktyviai ir palaipsniui“, priklausomai nuo to, kaip vystysis Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinis bendradarbiavimas, teigiama prezidentūros pranešime.
Šis bendradarbiavimas „iš esmės supurto taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką ir kelia grėsmę taikai tiek Korėjos pusiasalyje, tiek visame pasaulyje“, – pridūrė jis.
Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministras šiuo metu vyksta į Maskvą, antradienį pranešė oficialioji Pchenjano naujienų agentūra, šios informacijos labiau nekonkretizuodama.
Pati didelius kiekius ginkluotės eksportuojanti Pietų Korėja pirmiau teigė persvarstysianti galimybę tiekti ginklus tiesiogiai Ukrainai, kaip to jau seniai prašo jos sąjungininkės Vakaruose. Seulas dėl nusistovėjusios vidaus politikos kol kas šiems prašymams nepasidavė.
Tuo tarpu Lenkijai – vienai iš pagrindinių Kyjivo sąjungininkių – Seulas yra pardavęs tankų, haubicų ir raketų paleidimo sistemų už milijardus dolerių.
Birželį Pietų Korėja sutiko perduoti Lenkijai žinias, būtinas konstruoti modelio „K2“ tankus – ekspertų teigimu, tai gali būti pirmas žingsnis link to, kad tokie tankai būtų pradėti gaminti ir Ukrainoje.
Pirmadienį telefonu kalbėdamasi su ES vadove Ursula von der Leyen, Yoon Suk Yeolas esamą situaciją pavadino „rimta“, perspėdamas, kad Šiaurės Korėjos kariai fronto linijose gali pasirodyti „greičiau nei tikimasi“.
Ukraina praėjusią savaitę pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariai atvyko į „mūšių zoną“ Rusijos pasienio Kursko regione.
Šiaurės Korėja neigia siuntusi karių į Rusiją, tačiau pirmajame valstybinėje žiniasklaidoje praėjusią savaitę pasirodžiusiame komentare jos užsienio reikalų viceministras pasakė, kad net jeigu kariai būtų dislokuoti, viskas atitiktų pasaulines teisės normas.
„Jei yra toks dalykas, apie kurį kalba pasaulio žiniasklaida, manau, kad tai bus tarptautinės teisės nuostatas atitinkantis veiksmas“, – sakė už Rusijos reikalus atsakingas užsienio reikalų viceministras Kim Jong Gyu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!