Pastarąją savaitę regioną užplūdus itin karštų orų bangai, t. y. termometro stulpeliams šoktelėjus iki 45 laipsnių Celsijaus, tūkstančiai mokyklų buvo priverstos liepti moksleiviams likti namuose.
Filipinai sekmadienį pranešė, kad po rekordiškai karštos dienos sostinėje Maniloje dvi dienas visose valstybinėse mokyklose nevyks pamokos.
Tailande, kur šiemet nuo šilumos smūgio jau mirė mažiausiai 30 žmonių, meteorologijos departamentas įspėjo apie sunkias sąlygas po to, kai šeštadienį šiaurinėje provincijoje temperatūra pakilo virš 44,1 laipsnių Celsijaus.
Kambodžoje, Mianmare, Vietname, Indijoje ir Bangladeše sinoptikai perspėjo, kad artimiausiomis dienomis temperatūra gali viršyti 40 laipsnių Celsijaus, žmonėms jau ir taip kenčiant nuo alinančio karščio ir dusinančios drėgmės.
„Nedrįstu išeiti į lauką dienos metu. Bijau patirti šilumos smūgį“, – sakė 39-erių kasininkė iš Mianmaro sostinės Jangono, pasivadinusi San Yin (San Jin).
Ji sakė, kad su vyru ir ketverių metų sūnumi naktimis eidavo į parką, kad pabėgtų nuo karščio ketvirtame aukšte esančiame bute.
„Tai vienintelė kaimynystėje esanti vieta, kur galime pasislėpti nuo karščio“, – teigė ji.
Praėjusiais metais pasaulinė temperatūra pasiekė rekordines aukštumas, o Jungtinių Tautų Meteorologijos ir klimato agentūra teigia, kad sparčiausiai ji kilo Azijoje.
Moksliniais tyrimais nustatyta, kad dėl klimato kaitos karščio bangos tampa ilgesnės, dažnesnės ir intensyvesnės.