Vienas naudotojas teigė, kad atnaujino „iOS 18“ ir jo baterija „miršta akyse“, o kitas tiesiog pavadino „iOS 18“ baterijos veikimo trukmę „suši**** siaubinga“, skelbia portalas „Daily Mail“.
Kitas paskelbė sprogstančio automobilio GIF su prierašu: „Mano iPhone 11 su 75 proc. akumuliatoriaus būklė po to, kai jį atnaujinau į „iOS 18“.
Vartotojai neslėpė emocijų
Dar vienas naudotojas rašė: „Kas nors turi problemų su „iOS 18“ baterija?“
Kitas vartotojas atsakė: „Dieve, „iOS 18“ visiškai žudo mano bateriją!!!“.
Dar kažkas rašė: „Atnaujinau savo programinę įrangą į „IOS 18“ ir mano baterijos procentai taip greitai sumažėjo“.
Jie tęsė: „Praėjo valanda nuo to laiko, kai įkroviau jį iki 80 proc. ir šiuo metu jo tiek daug nenaudojau, tačiau mano telefono baterija dabar yra vos 67 proc.“.
Tačiau kiti atskleidė, kad jų įrenginys po atnaujinimo veikia puikiai.
Vartotojas rašė: „Dėka „iOS 18“, mano baterija veikia žymiai geriau“.
Kodėl akumuliatoriaus būklė gali svyruoti?
Nors „Apple“ kol kas nepateikė komentarų, iš tikrųjų yra normalu, kad po daug energijos reikalaujančio atnaujinimo gali išsikrauti akumuliatorius.
Kartais gali prireikti kelių valandų ar net dienų, kol programinės įrangos pakeitimai bus baigti, o tai reiškia, kad per tą laiką akumuliatoriaus būklė gali svyruoti.
„Įdiegus naują operacinę sistemą į „iPhone“, fone atliekama daugybė veiksmų, pradedant indeksavimu ir baigiant akumuliatoriaus perkalibravimu, ir tai gali tęstis valandų valandas ar net dienas, – anksčiau aiškino „ZDNet“ tyrėjas Adrianas Kingsley-Hughesas. – Dėl to ne tik sunaudojama daug energijos, bet ir gali susidaryti įspūdis, kad akumuliatorius išsikrauna greičiau, nors iš tikrųjų taip nėra“.
Kokius veiksmus galima atlikti?
Vis dėlto, jei problemos tęsiasi ilgiau, gali būti gera idėja patikrinti maksimalią telefono akumuliatoriaus talpą.
Chemiškai senstant akumuliatoriui mažėja „iPhone“ gebėjimas išlaikyti įkrovą, todėl gali sumažėti naudojimo valandų skaičius ir pablogėti veikimas tarp įkrovimų.
Didžiausią talpą rasite „iPhone“ pagrindinio puslapio meniu „Settings“ (angl. „Nustatymai“) skirtuke „Battery“ (angl. „Akumuliatorius“).
Jei akumuliatorių reikia pakeisti, pasirodys „svarbus pranešimas apie akumuliatorių“, nurodantis, kad jo būklė labai pablogėjo.
Vartotojai taip pat turėtų patikrinti, ar įjungtas nustatymas „Wi-Fi Assist“, kuris palaiko inertiškai prijungtus įrenginius, kai „Wi-Fi“ ryšys yra prastas, tačiau taip pat gali išeikvoti bateriją.
Galiausiai „Apple“ pataria, kad naudotojai gali imtis kelių kitų veiksmų, kad maksimaliai padidintų akumuliatoriaus veikimo trukmę.
Norint išsaugoti akumuliatoriaus veikimo trukmę, būtina saugoti prietaisą nuo ekstremalios aukštesnės nei 35 laipsnių karščio temperatūros.
Įkraunant įrenginį taip pat reikėtų nuimti tam tikrus telefono dėklus, jei jie skleidžia perteklinę šilumą, kad būtų išvengta netikėto įrenginio išsijungimo.
Programinės įrangos atnaujinimas
Tie, kurių neslegia akumuliatoriaus problemos, gali atsisiųsti „iOS 18“ nuėję į „Nustatymus“, spustelėję „Bendrieji“, tada „Programinės įrangos naujinimai“ ir vadovaudamiesi ekrane pateikiamomis instrukcijomis.
Praeitą savaitę visame pasaulyje išleistoje „iOS 18“ yra išplėstinis pagrindinio ekrano pritaikymas, pranešimų atnaujinimai, nauja slaptažodžių programa ir kt.
Ją galima naudoti „iPhone XS“ (išleistame 2018 m.) ir naujesniuose modeliuose, įskaitant „iPhone 11“, „iPhone SE“ (antros ir trečios kartos) ir naująjį „iPhone 16“.
Daug dėmesio sulaukęs „Apple“ dirbtinio intelekto funkcijų rinkinys, žinomas kaip „Apple Intelligence“, pasirodys tik su „iOS 18.1“, kuri bus prieinama nuo kito mėnesio.
Paprastai „Apple“ kiekvieną rudenį kartu su nauju „iPhone“ modeliu išleidžia pagrindinį programinės įrangos atnaujinimą (pvz., „iOS 18“), tačiau visus metus prideda laipsniškų atnaujinimų (pvz., 18.1, 18.2).