Anthony Albanese pergalę iš dalies nulėmė rinkėjų nepasitikėjimas JAV prezidentu. Kairiųjų pažiūrų ministras pirmininkas per rinkimus šeštadienį įveikė varžovą konservatorių.
„Visai neseniai turėjau šiltą ir teigiamą pokalbį su prezidentu Donaldu Trumpu“, – žurnalistams sakė Leiboristų partijos lyderis A. Albanese. „Tai buvo labai šilta diskusija apie tokią svarbią mūsų dviejų tautų draugystę. Jis puikiai žinojo rezultatus ir pareiškė norą toliau dirbti su manimi ateityje“, – pridūrė premjeras, turėdamas galvoje savo pergalę rinkimuose.
A. Albanese sakė, kad per pokalbį buvo aptartas šalių saugumo aljansas bei baudžiamųjų JAV muitų įvedimas.
D. Trumpo prekybos tarifai ir jų pasėtas chaosas toli gražu nebuvo vienintelis veiksnys, lėmęs stulbinamą Leiboristų partijos pergalę, tačiau, analitikų teigimu, tikrai padėjęs. Pasak analitikų, stabilus A. Albanese vadovavimas rado atgarsį pasaulinių sukrėtimų metu ir rinkėjai nusigręžė nuo konservatorių lyderio Peterio Duttono.
A.Albanese taip pat patvirtino, kad pirmoji jo antrosios kadencijos kelionė bus į kaimyninę Indoneziją.
Kviečiame atrasti naują tv3.lt turinį! Nuo šiol portale jūsų laukia kasdien nauji testai – išbandykite savo žinias ir smagiai praleiskite laiką.




