• 7bet Banner

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pat kadencijos pradžios Donaldas Trumpas ėmėsi aktyvių veiksmų bandydamas keisti JAV ir užsienio politiką, tačiau po pirmųjų 100 dienų jo reitingai buvo vieni žemiausių tarp prezidentų.

Nuo pat kadencijos pradžios Donaldas Trumpas ėmėsi aktyvių veiksmų bandydamas keisti JAV ir užsienio politiką, tačiau po pirmųjų 100 dienų jo reitingai buvo vieni žemiausių tarp prezidentų.

REKLAMA

Apie JAV prezidento Donaldo Trumpo šimtadienį baltuosiuose rūmuose naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“, diskutavo buvęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir viešųjų ryšių ekspertas Mykolas Katkus.

Jūs, pone Katkau, su savo įmone irgi žiūrėjot, kaip vyksta, na, kokia nuomonė yra ir ką mano žmonės apie Donaldą Trumpą. Ar ji keičiasi per tas 100 dienų?

M. Katkus: Ne, tai faktas yra toksai, kad Donaldas Trumpas ir tuo fakto negalima paneigti, yra prasčiausiai vertinamas prezidentas po 100 dienų. Tai yra, iš tų laikų, kada daromi modernūs tyrimai, jo reitingas labai susikniso per paskutinį mėnesį. Čia tų tyrimų visokiausių gali būti ir čia ir kairių atliekami tyrimai, dešinių ten gana reikšmingai skiriasi, bet netgi ir Fox News atlikti tyrimai rodo aiškiai, kad jis yra nepopuliariausias prezidentas iš visų laikų.

Tokie labai, prieštaringi žmonės, kaip Trumpas niekuomet nebūna labai populiarūs. Dažniausiai, kai tu kažką ateini keisti, tu natūraliai susilauki daug atsako. Bet Donaldo nepopuliarumo reitingas yra tikrai, mažiau populiarus negu buvo pirmoj savo kadencijoj. Ir jeigu jo veiksmus migracijos klausimais vertina geriausiai, tai yra pagal kai kuriuos tyrimus dauguma žmonių vertina palankiai, kai kuriuos tyrimus šiek tiek mažiau negu dauguma, nepaisant visokių skandalų, klaidų, ten išdeportavo amerikietį, kuris turėjo teisę būti Amerikoje, nenusikaltėlius deportavo ir panašiai.

Tai tie dalykai kenkia, bet emigracijos akivaizdžiai yra tas mandatas, kuris buvo išrinktas tvarkyti. Bet didžiausia Trumpo problema yra jo veiksmai ekonomikoj, vertinami vis labiau neigiamai. Ir iš principo, jeigu skaityti rinkimų rezultatus, buvo dvi temos, dėl kurių Trumpą išrinko. Tai buvo migracija, ekonomika, nu ir iš dalies visi dalykai susiję su, sakyčiau, ne liberaliąja, bet progresyviąja kultūra. Tai yra du skirtingi dalykai, reikia atskirti. Su kairiąja kultūra, kairiosios kultūros skverbimusi į Amerikos miestus.

REKLAMA
REKLAMA

Jis, vadinkim, trečia buvo tema tokia rinkimuose, kuri buvo tikrai labai labai plati. Tai jeigu jį išrinko dėl tokių trijų temų, tai dabar Trumpas būtent vienoje pagrindinių temų – ekonomikoje – vertinamas labai prastai. Ir tie vertinimai turbūt yra susiję su visų pirma su tuo, kad, amerikiečiai, kaip žinoma, yra žmonės, kurie taupo pinigus, juos laiko pensijų fonduose arba kitose investicijose šalies viduje. Investicijų vertė nukrito, nepaisant to, kad atstatė, nukrito labai stipriai po to, kai Trumpas pradėjo savo tą, vadinkim, prekybinį karą ne tik su Kinija, kaip visi planavo, bet pradėjo karą prekybinį su visu pasauliu.

REKLAMA

Dabar ta žala šiek tiek yra sustabdyta, bet, pavyzdžiui, Jamie Dimon'as didžiausio banko JP Morgan's vadovas sakė, jeigu Amerika šių metų pradžioj įžengė į šiuos metus būdama neabejotinai augimo kelyje ir tai buvo stipriausia valstybė ekonomiškai, matėsi, kad Kinija buksuoja, Amerika buvo labai stipri. Tai dabar Jamie Dimon'as, sako, kad nu praktiškai geriausias scenarijus yra recesija.

Kaip manot, ar čia Trumpas turi tą genialią strategiją dėl Ukrainos ar ne? Daug spekuliuojama yra. Vienas dalykas, ir kaip jūs manot, kodėl jis tada toks palankus tam Putinui?

REKLAMA
REKLAMA

A. Ažubalis: Na, sunku pasakyt, aš nemanau, kad strategijos yra. Aš manau, jeigu jis siunčia tokius pasiuntinius kaip Vitkofą ar kitus, tai kokia čia strategija? Siunti savo draugą, kuriuo pasitiki ir tikiesi, kad na, tikiesi, kad tavo žodžiai bus svarbūs žmogui, kuris visą gyvenimą visus apgaudinėjo, tai yra Putinui. Taip nėra.

Putinas žais tol, kol jam negrės grėsmė. Ir jeigu Trumpas dabar nesudaro jokios jam grėsmės, nei didindamas karinę paramą ukrainiečiams, nei mobilizuodamas, sakykim, vakarų pasaulį, nu tai jis ir žiūri į jį taip su šypsenėle KGBistine. Štai, aš manau, čia yra yra yra yra dalykas, kuris turi ir gerąją pusę.

Dėl to, kad tai priverčia europiečius mobilizuotis. Nebėra jau gerojo tėvelio už Atlanto. Vyrai, galvojam, ką darom. Ir dabar, dabar iš tikrųjų aš manau, Europa turi šansų šiek tiek, na, atsistoti saugumo prasme, gynybos prasme ant kojų.  

REKLAMA
95% sumažėjo nelegali emigracija,masiškai padaugėjo darbo vietų ir t.t. Visą tai Trumpas pasiekė vos per 100 dienų.Tikrai,kad JAV žmones tai gąsdina.
Ką lietuviai gali žinoti apie tikrą situaciją Amerikoje? Čia tas pats kas kokio lietuvio vatnyko klausti apie padėtį Rusijoje. Reikia būti Amerikos piliečiu, kad suprastum kas realiai vyksta toje šalyje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų