Anot jo, JAV neleis, kad Rusijos komentarai diktuotų saugumo pagalbą, kurią Joe Bideno administracija teikia Ukrainai.
Trečiadienį Rusijos ambasada Vašingtone įspėjo, kad JAV raketų sistemų „Patriot“ siuntimas Ukrainai „sukeltų nenuspėjamų pasekmių“ ir keltų grėsmę pasaulio saugumui.
„Manau, kad ironiška ir labai iškalbinga, jog pareigūnai iš šalies, kuri brutaliai užpuolė savo kaimynę per neteisėtą ir neišprovokuotą invaziją, vykdydama kampaniją, kurios metu sąmoningai taikosi į nekaltus civilius gyventojus ir juos žudo bei naikina civilinę infrastruktūrą, kad jie pasirinktų vartoti tokius žodžius kaip „provokacija“, apibūdindami gynybos sistemas, kurios skirtos gelbėti gyvybes ir apsaugoti civilius gyventojus“, – Pentagone surengtoje spaudos konferencijoje sakė P. Ryderis.
Jis taip pat pakartojo, kad Rusija bet kuriuo metu galėtų deeskaluoti konfliktą, jei tik norėtų.
„Svarbu prisiminti, kad Rusija čia yra agresorė. Ir kai kalbama apie eskalaciją, šiandien jie galėtų deeskaluoti situaciją, atitraukdami savo pajėgas ir išgelbėdami begalę nekaltų žmonių gyvybių“, – pastebėjo jis.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.