Dėl 22 metų Mahsos Amini mirties Islamo Respublikoje kilo protestų, kuriuos valdžia ėmėsi negailestingai malšinti.
Irano reakcija į demonstracijas sukėlė pasipiktinimą Vakaruose ir tarp teisių gynėjų bei opozicijos grupių.
Londono teigimu, nauji apribojimai taikomi „visai moralės policijai“, įskaitant jos viršininką Mohammadą Rostamį Cheshmehą Gachi.
Sąraše taip pat yra Teherano padalinio vadovas Hajas Ahmedas Mirzaei, pranešė vyriausybė. Abiem šiems pareigūnams praėjusį mėnesį sankcijas skyrė Jungtinės Valstijos.
Kanada praėjusią savaitę pranešė visiems laikams uždraudžianti atvykti daugiau nei 10 tūkst. Irano režimo narių, o Europos Sąjunga pareiškė svarstanti priemones.
Pasak JK užsienio reikalų sekretoriaus Jameso Cleverly, sankcijos reiškia, kad sąraše esantiems asmenims uždrausta atvykti į JK, o jų turtas šalyje bus įšaldytas.
„JK palaiko Irano žmones, kurie drąsiai reikalauja savo vyriausybės atsakyti už netinkamus veiksmus ir gerbti jų pagrindines žmogaus teises, – sakoma jo pareiškime. – Šios sankcijos siunčia aiškią žinią Irano valdžios institucijoms – patrauksime jus atsakomybėn už jūsų represijas prieš moteris ir mergaites ir už šokiruojantį smurtą prieš savo tautą.“
JK taip pat pasekė Vašingtono pėdomis, paskelbusi sankcijas penkiems svarbiausiems Irano politiniams ir saugumo pareigūnams už jų vaidmenį vykdant smurtinį susidorojimą su pastarųjų protestų, taip pat mitingų, kurie Irane vyko 2019 metais dėl kuro, dalyviais.
Praėjusį mėnesį Londone posėdžiavusi tarptautinė teisininkų specialistų grupė nusprendė, kad slopindama 2019 metais vykusius protestus Irano vyriausybė įvykdė „nusikaltimus žmoniškumui“.
Ekspertų duomenimis, tuomet žuvo 1 500 žmonių.