Tačiau noras atrodyti aukštesniam yra ne tik ego. Sociologiniai tyrimai ir istoriniai duomenys rodo, kad aukštesni vyrai dažnai sulaukia didesnės socialinės sėkmės iš dalies dėl to, kad kiti linkę juos vertinti palankiau.
Aukštesnius žmones geriau vertina?
„Darome išvadą, kad žmogaus ūgis yra teigiamai susijęs su tarpasmeniniu dominavimu ir gali prisidėti prie plačiai stebimo teigiamo ryšio tarp ūgio ir socialinio statuso“, – rašo vieno recenzuoto tyrimo autoriai, kurį 2015 m. paskelbė Groningeno universitetas Nyderlanduose.
Pasak „New York Times“, JAV prezidento rinkimus dvigubai dažniau laimėdavo aukštesnis iš dviejų pagrindinių kandidatų nei žemesnis.
Ir visą šį laiką daug amerikiečių manė, kad Teksaso politikai avėjo kaubojiškus batus tik dėl jų liaudiško žavesio. Kaubojiški batai, tiesa, turi ganėtinai didelį kulną tam, kad būtų lengviau tiek užlipti ant žirgo, tiek jį valdyti.
Politikai nuo Floridos senatoriaus Marco Rubio iki Rusijos prezidento Vladimiro Putino akivaizdžiai naudoja aukštakulnių batų techniką. Vis dėlto sunku nustatyti tikrąjį žmogaus ūgį, nes dažnai būna neatitikimų tarp oficialiai deklaruojamo lyderio ūgio ir tikrojo..
Imant Floridos senatorių kaip dar vieną pavyzdį: M. Rubio ūgis oficialiuose dokumentuose nurodomas kaip 177 cm, nors kalbama, kad jo ūgis artimesnis 172 cm. Būdamas žemesnio nei vidutinio ūgio, M. Rubio būtų buvęs žemiausias prezidentas nuo Williamo McKinley'io laikų, kurio ūgis siekė 170 cm. Todėl nenuostabu, kad kandidatuodamas į prezidento postą 2015 m. jis buvo užfiksuotas su bjauriais aukštakulniais batais. Už tokį batų pasirinkimą buvo negailestingai išjuoktas.
Net jei politiko tikslas yra būti žmonių žmogumi, atrodo, kad yra daugybė priežasčių apsiauti aukštakulnius batus.
Kompleksas, kurį lemia ne tik išorės, bet ir vidaus trūkumai. Todėl nevykėlis imasi pokazuchų. Todėl Mišustinas, Dimonas, Šoigu, matomi greta Putino, taip pat yra nedidelio ūgio.