„Pasidaugėjo atrankiniai okupantų reidai į gyvenvietes – jie pasirenka iš keliolikos jiems nepatinkančių žmonių, nuveža į Luhanską, į kalėjimus, iš kurių pastarieji praktiškai nebegrįžta“, – sakė jis.
Anot S. Gaidai, įsibrovėliai laikinai okupuotoje Luhansko srities dalyje planuoja sukurti septynis kalėjimus, kuriuose įkurdins tuos, kurie atsisako kovoti. Kartu jis atkreipė dėmesį, kad kai kuriose gyvenvietėse jau buvo įrengtos patalpos žiaurioms apklausoms.
Luhanskas – toli gražu ne vienintėlė sritis, kuriose aptinkamos kankinimų kameros. Štai sausio pradžioje pranešta, kad Pietų Ukrainoje aptiktas dar vienas kankinimo kambarys, rašė „Sky news“. Anot Ukrainos saugumo tarnybos (SBU), kambarys rastas išlaisvintame Mykolajivo mieste.
Patalpoje rusai „laikė ir žiauriai kankino vietos gyventojus, kurie atsisakė bendradarbiauti su priešu“, ir bandė išgauti Ukrainos patriotų adresus.
„Aukos buvo dusinamos plastikiniais maišais, mušamos sunkiais daiktais, naudotas elektrošokas“, – cituojama tarnyba.
„Per kankinimų kameros apžiūrą teisėsaugos pareigūnai aptiko kankinimo „įrankių“, – priduria SBU.
Tai nėra pirmas kartas, kai ukrainiečiai aptinka rusų įrengtas kankinimo kameras. Pernai spalį dar viena kankinimo kamera buvo aptikta netoli Iziumo, o gruodį pranešta apie Chersone rastą vaikų kankinimo kambarį.
Ukraina kaltina Rusiją įvykdžius daugybę karo nusikaltimų, ne tik kankinant, bet ir žudant civilius.
Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.
Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.
Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.