Rusijoje žuvęs buvęs privačios karinės bendrovės J. Prigožinas pirmadienį buvo palaidotas slapta Sankt Peterburge, dalyvaujant šeimos nariams ir artimiesiems.
„Pagrindinė slaptumo užduotis – užkirsti kelią transliuoti. <...> Pagrindinė režimo užduotis šiandien yra ištrinti Prigožino atminimą. Pusantrų metų pučiant ir kuriant mitą apie „didįjį patriotą karvedį“ Prigožiną ir jo „stebuklingus didvyrius“, jis tikrai įėjo į galvą daliai rusų“, – aiškina I. Jakovenko.
Jo nuomone, J. Prigožino laidotuves vis tiek lydėjo plojimai, tačiau tai buvo daroma tyliai.
„Buvo dedamos visos pastangos, kad jokia laida niekur nepatektų, kad nebūtų kurstomas ir palaikomas šis mitas apie „didįjį vadą Prigožiną“, kad nebūtų leista Prigožino paversti kritiškai nusiteikusių žmonių iš „turbo patriotų“ judėjimo vėliava“, – pažymi jis.
Praėjusią savaitę įvyko lėktuvo avarija, kurios metu žuvo dešimt žmonių, tarp jų – J. Prigožinas ir keli artimiausios jo aplinkos žmonės. Avarijos aplinkybės paskatino įnirtingas spekuliacijas apie galimą nužudymą.
Po to, kai birželį „Wagner“ pradėjo sukilimą, kuris buvo laikomas didžiausiu iššūkiu V. Putino galiai nuo pat jo atėjimo į valdžią, V. Putinas pavadino J. Prigožiną išdaviku.
Tarp žuvusiųjų per avariją buvo Dmitrijus Utkinas – dešinioji J. Prigožino ranka, vadovavusi „Wagner“ operacijoms ir, kaip įtariama, tarnavusi Rusijos karinėje žvalgyboje.
Baltieji rūmai antradienį pareiškė, kad už J. Prigožino mirties gali stovėti Kremlius.
Kremlius penktadienį griežtai atmetė gandus, kad užsakė nužudyti privačios karinės bendrovės „Wagner“ bosą J. Prigožiną.