Ukrainos karių grupės „Tauridė“ atstovas pulkininkas Oleksandras Štupunas sakė, kad Rusijos kariai tęsia sausumos atakas 10–20 žmonių grupėmis šešiomis kryptimis Avdijivkos rajone, o šiaurės rytuose prie Avdijivkos kokso gamyklos tęsiasi įnirtingos kovos.
Šaltiniai Rusijoje pranešė apie tariamą pramoninės zonos į pietryčius nuo Avdijivkos užgrobimą ir prieigą prie pietrytinio Avdijivkos pakraščio. Rusų propagandistai teigia, kad pramoninę zoną tariamai užėmė Veteranų puolimo brigados elementai.
Be to, Rusijos kariniai tinklaraštininkai tvirtino, kad okupantai padarė neapibrėžtą pažangą netoli Krutaja Balkos (5 km į rytus nuo Avdijivkos) ir Avdijivkos kokso gamyklos. ISW neturi vaizdinių įrodymų, patvirtinančių šiuos teiginius.
Sėkmingos Ukrainos kontratakos
Rusijos šaltiniai taip pat tvirtino, kad Ukrainos pajėgos sėkmingai kontratakavo netoli Avdijivkos lapkričio 27 d., ypač prie Stepnojės, kur pasiekė dalinę sėkmę.
Be to, Rusijos kariniai tinklaraštininkai teigė, kad Ukrainos pajėgos nesėkmingai kontratakavo netoli pramoninės zonos į pietryčius nuo Avdijivkos. Nepaisant sunkių oro sąlygų, tiek Rusijos, tiek Ukrainos kariai tęsia antžemines atakas visoje Ukrainoje, nors dėl sniego ir prasto matomumo puolimas vyksta kiek lėčiau.
Vadinamieji Rusijos Federacijos „kariniai korespondentai“ teigia, kad stiprus sniegas ir vėjas sumažino matomumą ir apsunkino oro žvalgybą bei artilerijos tikslumą Chersono kryptimi. Tačiau Ukrainos ginkluotosios pajėgos tuo pasinaudojo, kad sustiprintų pozicijas kairiajame Dnipro krante.
O. Štupunas sakė, kad Rusijos kariai Tauridės kryptimi dėl oro sąlygų pusantro karto sumažino artilerijos, o šešis kartus – bepiločių orlaivių naudojimą. Tačiau aviacija naudojama intensyviai.
Analitikai pastebi, kad sunkios žiemos sąlygos privers abi puses labiau pasikliauti pėstininkų antžeminėmis atakomis.