Šią žinią per Gruzijos opozicinį televizijos kanalą pranešė vienas iš savanorių Romeo Parulava. Jis patikslino informacija ir sakė, kad 5 žuvę gruzinai dalyvavo kare prieš Rusiją nuo kovo mėnesio.
Pasak savanorio, situacija Bachmute labai sudėtinga, tačiau jis taip pat patikino, kad žuvusių karių kūnai bus išgabenti.
Šeštadienį Gruzijos prezidentė Salomė Zurabišbvili išreiškė užuojautą dėl žuvusių šalies piliečių.
Remiantis portalo „Novosti-Georgia“ duomenimis, iš viso Ukrainoje prieš Rusijos okupantus kovoja iki 1,5 tūkst. gruzinų, dalis jų gyveno Ukrainoje dar prieš prasidedant karui, o kai kurie atvyko kaip savanoriai.
Priduriama, kad nuo invazijos pradžios mūšių metu iš viso žuvo 33 iš Gruzijos kilę kariai.
Five #Georgian volunteers who were fighting on the side of #Ukraine were killed near #Bakhmut. This was reported by Mtavari.
The names of the dead are known: Avto Rurua, Romeo Pirchakhia, Roland Kvaratskhelia, Badri Markelia, and Merab Aladashvili. pic.twitter.com/E53S8MCPi2REKLAMA— NEXTA (@nexta_tv) December 4, 2022
Sekmadienį britų Gynybos ministerija savo naujausiame žvalgybos vertinime atkreipia dėmesį į nepriklausomo rusų naujienų portalo „Meduza“ pranešimus, kad Rusijos visuomenės parama karinei kampanijai „reikšmingai mažėja“.
„Meduza“ pranešė gavusi neseniai Federalinės apsaugos tarnybos (FSO) atliktos konfidencialios apklausos rezultatus.
FSO yra atsakinga už Kremliaus ir vyriausybės aukščiausio rango pareigūnų apsaugą. Kremliaus užsakyta apklausa parodė, jog 55 proc. respondentų pritartų taikos deryboms su Ukraina, o 25 proc. nori, kad karas tęstųsi. Pranešime paklaidos riba nenurodoma.
Rusijos nepriklausomos sociologinių tyrimų bendrovės „Levada Centr“ lapkritį atlikta panaši apklausa parodė, kad 53 proc. respondentų remia taikos derybas, 41 proc. pritartų kovos veiksmų tęsimui, o 6 proc. buvo neapsisprendę. Šios 1,6 tūkst. žmonių apklausos paklaidos riba yra ne daugiau kaip 3,4 procento.
Britanijos Gynybos ministerija pažymėjo, kad „nepaisant Rusijos valdžios pastangų griežtai kontroliuoti informacinę aplinką, konfliktas nuo 2022-ųjų „dalinės mobilizacijos“ [pradžios] tampa vis labiau juntamas daugeliui rusų”.
„Kadangi mažai tikėtina, kad Rusija per artimiausius kelis mėnesius pasieks didelių pergalių mūšio lauke, Kremliui tikriausiai bus vis sunkiau visuomenėje išlaikyti net nebylų pritarimą karui“, – sakoma vertinime.