Azerbaidžaniečiai Baku meldžiasi už žuvusį aviakatastrofoje Aktau. Čia laidojamas 13 metis berniukas, kuris į Grozną skrido aplankyti savo motinos. Košmarą lėktuve jam teko patirti vienam.
O štai Zulfugaras – sudužusio lėktuvo striuardas atsipirko tik sužeidimais. Jis pasakoja apie smūgius lėktuvui ir kilusią paniką.
„Supratom, kad smūgiai iš išorės sužeidė žmones. Mano ranka buvo sužeista. Vienai keleivei sužeidė koją. Smūgis buvo toks, kad net sužeidė buvusius viduje. Žmonės pradėjo panikuoti, mėginom juos nuraminti...“ – sako sudužusio lėktuvo stiuardas Zulfugaras Asadovas.
Iš Baku 67 keleivius skraidinęs lėktuvas smūgius patyrė ten, kur turėjo leistis – virš Grozno. Tačiau štai, kita išgyvenusi keleivė stebisi, kodėl po sprogimų lėktuvas nesileido Čečėnijos respublikos sostinėje.
„Po pakilimo praėjus 20-30 minučių pajutome du sprogimus. Lėktuvas turėjo nusileisti, bet to nedarė“, – sako lėktuvo keleivė Vafa Shabanova.
Atsirandant vis daugiau liudininkų pasakojimų, Kremlius paviešino pranešimą, kuriame skelbia, apie Vladimiro Putino atsiprašymą: „Vladimiras Putinas atsiprašo už tragišką incidentą, kuris įvyko Rusijos oro erdvėje ir dar kartą reiškia nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir linki kuo greičiau pasveikti sužeistiesiems“.
Pranešime nurodoma, kad Maskva inicijavo V. Putino ir Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo telefoninį pokalbį. Jo metu V. Putinas patvirtino, kad keleiviniam lėktuvui leidžiantis Grozne, tame regione veikė priešlėktuvinės gynybos sistema. Tačiau atsakomybės dėl katastrofos jis neprisiėmė.
Netikėtas telefoninis pokalbis įvyko po to, kai Azerbaidžano politikai ėmė grasinti nutraukti dvišalius ryšius su Rusija, jei ši neatsiprašys.
„Tokioje situacijoje, turint omenyje dvišalius santykius, turi būti atsiprašyta. Tuo pat metu, atsakingi už nusikaltimą turi būti nubausti ir kompensacija turi būti sumokėta“, – sako Pietų Kaukazo studijų centro analitikas Farhad Mamedov.
Tai ne pirmas kartas, kai rusų raketa pamuša civilinį orlaivį. 2014 metais, rusiškos raketos „BUK“ pataikė į civilinį „Malaysia Airlines“ lainerį. Tuomet žuvo visi 298 lėktuvu skridę žmonės. Rusija iki šiol atsakomybės neprisiima, nors ne vienas tarptautinis tyrimas įrodė, kad raketas paleido Donecko separatistai su iš Rusijos atgabentomis sistemomis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!