Vokietijos portalas „Bild“ teigia, jog tikriausiai kiekvienas vokietis yra susidūręs su šios dienos teisinėmis nuostatomis, pavyzdžiui, prieštaringai vertinamu draudimu šokti.
Didysis penktadienis yra viena iš vadinamųjų „tylos dienų“, kai pamaldūs krikščionys mini Jėzaus Kristaus kančią ir mirtį. Vokietijoje ši diena lydima „teisinės tylos“. Tai reiškia, jog yra draudžiama viešai šokti, groti muziką ir dalyvauti sporto renginiuose.
Galioja federalinėse žemėse
Beje, draudimai šokti, pavyzdžiui, Didįjį penktadienį, iki Didžiojo šeštadienio galioja daugelyje federalinių žemių. Šokių draudimus reglamentuoja kiekviena federalinė žemė. Juos pažeidęs organizatorius padaro administracinį nusižengimą ir turi tikėtis sumokėti baudą.
Baudos dydis skiriasi priklausomai nuo federalinės žemės: pavyzdžiui, Badeno-Viurtembergo žemėje už pažeidimą gali būti skiriama iki 1 500 eurų bauda, o Bavarijoje, kur vyrauja katalikybė, visokios užeigos gali tikėtis iki 10 tūkst. eurų baudos.
Pažeidimo atveju baudžiamas tik organizatorius.
Gimtadienį švęsti galima... tik tyliai
Bendras draudimas šokti paprastai taikomas viešiems renginiams, o ne privatiems vakarėliams.
„Švęsti gimtadienį ar privatų vakarėlį apskritai nėra draudžiama“, – rašoma „Ergo-Versicherung“ Vokietijos draudimo įmonės portale.
Tačiau šią dieną reikėtų vengti garsiai skambančios muzikos ir pasirūpinti, kad nebūtų trukdoma aplinkiniams, rašoma toliau. Nes tokiu atveju iš tiesų gali būti skiriamos baudos už „triukšmo keliamą taršą“.