Sekmadienį parodytame interviu B. Netanyahu pakartojo ketinantis išplėsti Gazos Ruože vykdomą Izraelio kariuomenės operaciją į Rafą.
Nepaisydamas tarptautinio nerimo dėl galimų skerdynių Rafoje, kur dabar glaudžiasi daugiau kaip pusė iš 2,4 mln. Gazos Ruožo gyventojų, B. Netanyahu televizijai „ABC News“ sakė: „Mes tai padarysime.“
Jis pripažino sutinkantis su amerikiečiais, kad prieš šią operaciją reikės plano dėl poveikio civiliams.
„Darysime tai parengdami sąlygas civiliams gyventojams saugiai [...] pasitraukti“, – sakė jis.
Tačiau neaišku, kur galėtų eiti tiek daug žmonių, nustumtų prie sienos su Egiptu ir besiglaudžiančių palapinėse.
Apie tai paklaustas, B. Netanyahu pasakė tik tiek, kad rengiamas detalus planas.
Izraelio pajėgoms nuolat judant į pietus, Rafa liko vienintelis didelis Gazos Ruožo miestas, į kurį dar neįžengė kariuomenė, nors aviacijos smūgių Rafai suduodama kone kasdien.
„Jie sakė, kad Rafa saugi, bet taip nėra. Taikomasi visur“, – sakė palestinietis Mohammedas Saydamas (Mohamedas Saidamas), Izraelio smūgiui šeštadienį Rafoje sunaikinus policijos automobilį.
B. Netanyahu, kuris tvirtina, kad pergalės prieš palestiniečių islamistų organizaciją „Hamas“ negalima pasiekti nesunaikinus batalionų Rafoje, penktadienį nurodė savo kariuomenei pasirengti šiai operacijai. Po jo pareiškimo pasaulio lyderiai ir pagalbos organizacijos reiškia didelį susirūpinimą.
„Žmonės Gazos [Ruože] negali išnykti ore“, – socialiniame tinkle „X“ parašė Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok). Ji pridūrė, kad Izraelio vykdomas Rafos puolimas būtų humanitarinė katastrofa.
Saudo Arabijos užsienio reikalų ministerija šeštadienį įspėjo dėl labai rimtų padarinių, jei būtų puolama Rafa, ir paragino sušaukti skubų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį.
Susirūpinimą taip pat išreiškė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas (Deividas Kameronas).
„Prioritetas privalo būti nedelsiama kovų pertrauka, kad būtų galima įvežti pagalbą ir išvežti įkaitus“, – sakė jis.