Anot mero Ivano Fiodorovo, tokie bandymai matyti socialinėse medijose.
„Žinoma, niekas nesutinka. Teigiama, kad jų pasiūlymai yra 200 000 rublių (maždaug 2 600 dolerių) per mėnesį tiems, kurie pasirengę vykti į Bachmutą kaip „Wagner“ dalis. Tačiau jie nėra užverbavę nė vieno vietinio gyventojo stoti į kokį nors savanorių batalioną. Į šį jie taip pat nerekrutuos“, – cituojamas jis.
Rytų Ukrainoje esančiame Bachmute jau kelis mėnesius vyksta intensyvūs mūšiai, jis yra vadinamas karščiausiu fronto tašku.
Anksčiau pirmadienį Ukrainos kariuomenė ir Rusijos samdinių grupė „Wagner“ pranešė, kad dėl Bachmuto toliau vyksta įnirtingos kovos.
„Wagner“ teigė vadovaujanti Maskvos puolimui dėl pramoninio miesto, kuris jau kelis mėnesius yra kovų epicentras.
Tai ilgiausiai trunkantis ir kruviniausias mūšis nuo Rusijos invazijos pradžios.
„Wagner“ puolamieji daliniai veržiasi iš kelių krypčių, bandydami pralaužti mūsų karių gynybines pozicijas ir pereiti į miesto centrą. Įnirtinguose mūšiuose mūsų gynėjai priešui pridaro didelių nuostolių“, – ryte per spaudos konferenciją sakė Ukrainos kariuomenė.
Analitikai nesutaria dėl Bachmuto, kaip karinio prizo, strateginės reikšmės, tačiau miestas įgijo svarbią politinę reikšmę, o abi pusės kovai skyrė daug išteklių.
„Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas taip pat pripažino, kad jo pajėgos, siekdamos užimti miesto centrą, susiduria su ryžtingu pasipriešinimu.
„Padėtis Bachmute sudėtinga, labai sudėtinga. Priešas kovoja dėl kiekvieno metro“, – teigė jis socialiniuose tinkluose paskelbtame pranešime.
„Kuo labiau artėjame prie miesto centro, tuo mūšiai darosi sudėtingesni ir tuo daugiau artilerijos... Ukrainiečiai meta begalines atsargas (į kovą)", – sakė J. Prigožinas.