Pranešimas apie naują administraciją, kurio anksčiau tikėtasi po penktadienio popietės maldos, bus paskelbtas ne anksčiau kaip šeštadienį, naujienų agentūrai AFP sakė Talibano atstovas.
Islamistai iš sukilėlių grupuotės virsta valdančiąja jėga praėjus kelioms dienoms po to, kai Jungtinės Valstijos išvedė iš šalies paskutinius savo karius ir užbaigė du dešimtmečius trukusį karą.
Vakarams nusprendus Talibano atžvilgiu laikytis „pagyvensim – pamatysim“ požiūrio, pasirodė tam tikrų bendradarbiavimo su naujaisiais lyderiais ženklų.
Jungtinės Tautos pranešė atnaujinusios humanitarinius skrydžius į kai kuriuos šalies rajonus. Skrydžiai vykdomi iš Pakistano sostinės Islamabado į šiaurinį Afganistano miestą Mazari Šarifą ir Kandafarą šalies pietuose.
Talibano atstovas penktadienį paryčiais socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Kinijos užsienio reikalų ministerija pažadėjo neuždaryti šalies ambasados Afganistane ir „stiprinti“ dvišalius santykius bei didinti humanitarinę pagalbą.
„Western Union“ ir „MoneyGram“ pranešė, kad atnaujina pinigų pervedimo paslaugų teikimą. Tai gyvybiškai svarbu daugeliui afganų, laukiančių perlaidų iš užsienyje gyvenančių artimųjų.
Kataras savo ruožtu pranešė dedantis pastangas, kad darbą atnaujintų Kabulo oro uostas.
Tuo metu Jungtinės Karalystės ir Italijos užsienio reikalų ministrai artimiausiomis dienomis vyks į Afganistano kaimynes aptarti pabėgėlių, vis dar puoselėjančių viltį pasprukti nuo Talibano, likimo.
Valdžią perėmęs Talibanas žadėjo, kad šįkart jo valdymas bus nuosaikesnis, palyginti su ankstesniu talibų režimu. 1996–2001 metais šalį valdęs režimas į valdžią taip pat atėjo po daugelį metų trukusio konflikto – 1979-ųjų sovietų invazijos ir vėliau vykusio kruvino pilietinio karo.
Per ankstesnį valdymą Talibanas buvo įvedęs brutalų šariato režimą ir liūdnai pagarsėjo dėl savo elgesio su moterimis, kurioms buvo draudžiama vienoms išeiti iš namų, įgyti išsilavinimą ar dirbti.
Dabar bus atidžiai stebima, ar Talibanas suformuos kabinetą, pajėgų valdyti karo sugriautą ekonomiką, ir gerbs pažadus dėl „įtraukesnės“ vyriausybės.