Kalbėdamas kariuomenės vadų susitikimo atidaryme, Mircea Geoana teigė, kad NATO šalys turi skirti daugiau lėšų gynybai, didinti karinės pramonės gamybą ir pritaikyti naujas technologijas, norint pasirengti ateities karams.
Artėjant Rusijos karo Ukrainoje pirmosioms metinėms, NATO kariuomenių vadai ketina aptarti, kaip ateinančiais mėnesiai sąjungininkės galėtų išplėsti savo paramą Ukrainai ir kaip jos pačios galėtų dar labiau pagerinti savo gynybą.
„Neturime jokių požymių, kad Putino tikslai pasikeitė“, – teigė M. Geoana bei pridūrė, kad Maskva sutelkė daugiau nei 200 000 papildomų karių.
„Taigi turime būti pasirengę ilgam periodui. 2023-ieji bus sunkūs metai, todėl turime remti Ukrainą tiek, kiek reikės“, – sakė jis.
JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley antradienį susitiko su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiuoju vadu generolu Valerijumi Zalužnu neatskleidžiamoje vietoje Lenkijos pietryčiuose, netoli Ukrainos sienos.
Manoma, kad aukščiausio lygio kariuomenės vadų susitikime M. Milley perduos V. Zalužno susirūpinimą kitiems kariuomenės vadams.
Abiejų karininkų susitikimas buvo suderintas itin greitai po to, kai pirmadienį paaiškėjo, kad V. Zalužnas negalės atvykti į NATO susitikimus.
Manoma, kad ketvirtadienį prie posėdžių jis prisijungs nuotoliniu būdu.
Pulkininkas Dave'as Butleris, M. Milley atstovas spaudai, teigė, kad pirmininkas planuoja NATO šalių kariuomenių vadams pristatyti „taktines ir operacines sąlygas mūšio lauke ir kariuomenės poreikius“.
NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris trečiadienį susirinkusiems kariuomenių vadams teigė, kad Aljansas turi toliau keistis, kad galėtų pasirengti ateities kovoms.
„Karas mums taip pat parodė, kad reikia sugebėti šiandien kovoti ne tik vakarykščiuose, bet ir rytdienos mūšiuose“, – sakė R. Baueris.
„Šiuolaikiniame kare tiek pat bitų ir botų, kiek purvo ir kraujo“, – pridūrė jis.
Jis pažymėjo, kad maždaug prieš metus įvyko paskutinis NATO ir Rusijos tarybos posėdis.
„Tada dar galėjome sėdėti prie vieno stalo“, – teigė R. Baueris ir pridūrė, kad dabar, po Rusijos invazijos į Ukrainą „pasaulis yra kitoks“.
Pasak jo, NATO įrodė, kad gali greitai sustiprinti ir pakeisti savo karinį buvimą, kai to reikia.
Jis taip pat dar kartą priminė Aljanso įsipareigojimą remti Ukrainą tiek, kiek to reikės.
R. Baueris teigė, kad V. Putinas „nepakankamai įvertino Ukrainos žmonių, ginkluotųjų pajėgų ir vadovybės mastą bei drąsą, nepakankamai įvertino mūsų vienybę ir solidarumą su Ukraina“.
Jis pridūrė, kad Aljanso parama pakeitė situaciją mūšio lauke, ir ji bus tęsiama.