Australija ketvirtadienį pristatė „kovos su dezinformacija“ įstatymo projektą, kuriame numatyti platūs įgaliojimai skirti baudas technologijų milžinėms iki penkių procentų jų metinės apyvartos už internetinio saugumo įsipareigojimų pažeidimus.
„Fašistai“, – parašė E. Muskas savo socialinės žiniasklaidos platformoje „X“. Ši Musko frazė gali vėl įplieksti jo ilgai trunkantį ginčą su Australijos vyriausybe.
„Elonas Muskas žodžio laisvės atžvilgiu yra turėjęs daugiau pozicijų nei aprašyta Kamasutroje“, – sakė vyriausybės paslaugų ministras Billas Shortenas.
„Kai kas nors atitinka jo komercinius interesus, jis yra žodžio laisvės gynėjas. O kai kažkas nepatinka, jis ketina viską užgniaužti“, – sakė B. Shortenas Australijos transliuotojui „Channel Nine“.
Australijos interneto priežiūros tarnyba anksčiau šiais metais padavė E. Musko bendrovę į teismą, teigdama, kad ši nepašalino „itin žiaurių“ vaizdo įrašų, kuriuose buvo rodomas Sidnėjaus pamokslininkas, kuriam buvo smogta peiliu.
Tačiau tarnyba staiga atsisakė bandymo priversti „X“ vykdyti visuotinį nurodymą dėl turinio pašalinimo po to, kai E. Muskas pasiekė teisinę pergalę parengiamajame posėdyje ir šventė ją kaip žodžio laisvės triumfą.
Elektroninio saugumo komisarė, buvusi „Twitter“ darbuotoja Julie Inman Grant sakė, kad E. Musko tviterio įsigijimas sutapo su „toksiškumo ir neapykantos“ didėjimu platformoje.
E. Muskas, save vadinantis „absoliučios žodžio laisvės šalininku“, susirėmė su politikais ir skaitmeninių teisių grupėmis visame pasaulyje, įskaitant Europos Sąjungą, kuri per kelis ateinančius mėnesius gali nuspręsti imtis veiksmų prieš „X“ ir galbūt skirti baudas.
Brazilijoje, kur „X“ veikla faktiškai sustabdyta po to, kai platforma ignoravo keletą teismo nurodymų, E. Muskas reagavo išvadindamas teisėją „piktu diktatoriumi, apsimetusiu teisėju“.
Australija yra pasaulinių pastangų reguliuoti socialinės žiniasklaidos platformas priešakyje.
Ministras pirmininkas Anthony Albanese anksčiau šią savaitę pristatė planus uždrausti naudotis socialine žiniasklaida vaikams, jaunesniems kaip 14 metų.