• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pirmadienį su lėktuvu nusileido Mongolijoje. Ir nors pagal išduotą arešto orderį V. Putinas turėjo būti suimtas, tačiau Mongolijos pareigūnai pateikė savo atsakymą, kodėl to nepadarė.

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pirmadienį su lėktuvu nusileido Mongolijoje. Ir nors pagal išduotą arešto orderį V. Putinas turėjo būti suimtas, tačiau Mongolijos pareigūnai pateikė savo atsakymą, kodėl to nepadarė.

REKLAMA

Leidinyje „Politico“, kurį cituoja „Ukrainska Pravda“, Mongolijos vyriausybės atstovas spaudai atskleidė, kodėl V. Putinas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) narėje nebuvo suimtas.

Jo teigimu, Mongolijos atstovų „rankos surištos“, mat valstybė yra energetiškai priklausoma nuo Rusijos.

„Mongolija importuoja 95 proc. naftos produktų ir daugiau kaip 20 proc. elektros energijos iš artimiausių kaimynų. Toks tiekimas yra iitin svarbu mūsų ir mūsų žmonių egzistencijai užtikrinti“, – sakė Mongolijos valdžios atstovas.

Tuo metu Europos Sąjunga (ES) antradienį sukritikavo Mongoliją už tai, kad ji nevykdė Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) išduoto Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderio, kai Kremliaus šeimininkas atvyko į šią šalį.

REKLAMA
REKLAMA

„ES apgailestauja, kad Mongolija, TBT Romos statuto šalis, nesilaikė savo įsipareigojimų pagal statutą vykdyti arešto orderį“, – pareiškime cituojamas ES atstovas.

REKLAMA

Rusijos žiniasklaida: V. Putinas atvyko į TBT narę Mongoliją

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tai pirmasis V. Putino vizitas Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) narėje, kai šis teismas pernai išdavė jo arešto orderį.

Rusijos valstybinė televizija parodė, kaip V. Putino lėktuvas nusileidžia Mongolijos sostinėje Ulan Batore.

Hagoje įsikūręs TBT išdavė Rusijos vadovo arešto orderį dėl įtariamo neteisėto Ukrainos vaikų deportavimo.

TBT narės turėtų sulaikyti V. Putiną, jei šis įžengtų į jų teritoriją.

Mongolija TBT steigimo sutartį Romos statutą pasirašė 2000 metais, o 2002-aisiais ją ratifikavo.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina praėjusią savaitę paragino Mongolijos valdžios institucijas vykdyti arešto orderį, o TBT nurodė, kad visos jo narės turi „pareigą“ sulaikyti teismo ieškomus asmenis.

Tačiau praktikoje mažai ką galima padaryti, jei Ulan Batoras nepaklus.

Kremlius praeitą savaitę pareiškė nesibaiminantis, kad V. Putinas bus sulaikytas.

Tarp Rusijos ir Kinijos išsidėsčiusi Mongolija sovietmečiu buvo Maskvos įtakos sferoje. Nuo Sovietų Sąjungos žlugimo 1991 metais ji siekia palaikyti draugiškus santykius tiek su Kremliumi, tiek su Pekinu. Ši šalis nėra pasmerkusi Rusijos puolimo Ukrainoje.

Ką ES ar JAV gali duoti Mongolijai ? Pederazmo ideologija ? LGBT propaganda ? Legalizuotis narkotikus ? Dauguma šalių jau įstojo į brigs kur yra Rusija. ES ir JAV vis labiau degraduoja ir mes kaip valstybė degraduojame kartu.
jei esi asilas tai tikrai niekas nekaltas tik pats
ES prisizaide su tolerancija LGBT ir liko silpnų pederastiniu valstybių sąjunga.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų