Jam buvo 68-eri.
Daug metų Baltimorės rinkėjams Kongrese atstovavęs politikas mirė Johnso Hopkinso ligoninėje „dėl komplikacijų, susijusių su užsitęsusiomis sveikatos problemomis“, sakoma kongresmeno biuro pranešime. Daugiau informacijos apie mirties priežastį nepateikiama.
Daugelio gerbiamas Atstovų Rūmų priežiūros komiteto pirmininkas E. Cummingsas – solidaus stoto vyras, apdovanotas oratoriaus iškalba ir balsu – pastaraisiais mėnesiais ne kartą buvo susirėmęs su prezidentu.
Jo vadovaujamas komitetas buvo vienas iš trijų komitetų, atliekančių tyrimą dėl įtariamo D. Trumpo spaudimo Ukrainai gauti kompromituojančios informacijos apie jo varžovą Joe Bideną ir padėti laimėti 2020 metų prezidento rinkimus.
E. Cummingsas taip pat vadovavo tyrimams, susijusiems su D. Trumpo administracijos elgesiu su migrantais Meksikos pasienyje ir bandymais įtraukti klausimą apie pilietybę kitų metų gyventojų surašyme.
Nepaisydamas ginčo su demokratais, D. Trumpas išreiškė užuojautą E. Cummingso artimiesiems ir draugams dėl netekties.
„Man teko tiesiogiai pamatyti šio itin gerbiamo politinio lyderio stiprybę, aistrą ir išmintį. Jo darbą ir balsą daugybėje frontų bus labai sunku – jei ne neįmanoma – pakeisti!“ – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“.
Liepos mėnesį T. Trumpas Baltimorės apygardą pavadino „bjauria, žiurkių ir graužikų apnikta netvarka“ ir dėl to apkaltino afroamerikietį demokratą E. Cummingsą, atstovaujantį šiam daugiausiai juodaodžių gyvenamam miestui Kongrese nuo 1996 metų. D. Trumpas pasiūlė juodaodžiui daugiau laiko praleisti savo apygardoje.
Atsakydamas E. Cummingsas parašė: „Pone Prezidente, aš kasdien grįžtu į savo gyvenamąjį rajoną. Kiekvieną rytą atsibudęs einu kovoti už savo kaimynus. Vykdyti vykdomosios valdžios priežiūrą yra mano konstitucinė pareiga, bet mano moralinė pareiga yra kovoti už savo rinkėjus.“
Pusininkų šeimoje gimęs E. Cummingsas buvo vienas įtakingiausių Kongreso demokratų ir Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi sąjungininkas.
Laikraštis „The Baltimore Sun“ rašo, kad velionis „garsėjo savo atsidavimu Baltimorei ir pilietinėms teisėms, taip pat tiesmukomis ir aistringomis kalbomis“.
Jį ypač įžeidė D. Trumpo žinutė tviteryje, kurioje prezidentas ragino keturias progresyvias etninėms mažumoms priklausančias Atstovų Rūmų nares demokrates „grįžti“ į šalis, iš kurių jos atvyko.
Nuo 1996 metų, kai laimėjo vietą Atstovų Rūmuose, E. Cummingsas praktiškai neturėjo sau lygių varžovų. Jis taip pat buvo vienas pirmųjų, palaikiusių Baracko Obamos siekį tapti pirmuoju juodaodžiu Amerikos prezidentu.
E. Cummingsas užaugo septynių vaikų šeimoje. Ieškodami geresnio gyvenimo jo tėvai persikėlė iš Pietų Karolinos į šiaurę. Jam pavyko gauti politikos mokslų, o vėliau teisės mokslų laipsnius.
Netrukus po pranešimo apie E. Cummingso mirtį iš Kongreso pasipylė užuojautos žinutės.
„Šiandien mes netekome milžino. Kongreso narys Elijah Cummingsas buvo bebaimis lyderis, demokratijos gynėjas ir kovotojas už Marilando žmones. Mūsų pasaulis be jo tapo niūresnis“, – parašė Demokratų partijos kandidate į prezidentus siekianti tapti Kamala Harris.
„Jis buvo nuostabus žmogus“, – parašė Senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris.
„Jis mokėjo būti stiprus, kai turėjo toks būti – o tai buvo gana dažnai, bet taip pat [mokėjo būti] geras, malonus, rūpestingas ir nuolankus“, – pridūrė Ch. Schumeris.