Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu teigė, kad Pekinas turi ambicijų plėsti savo galią regione ir nebūtinai apsiribos vien tik Taivanu.
Manau, kad turime suvienyti jėgas, kad pažabotume Kinijos ambicijas ir užtikrintume taiką ir stabilumą Taivano sąsiauryje“, – Čekijos sostinėje žurnalistams teigė jis.
J. Wu nenorėjo nurodyti, kurias kitas Europos šalis ketina aplankyti šios kelionės metu.
Prieš pat jo kelionės pradžią Kinijos užsienio reikalų ministerija paragino Europos šalis susilaikyti nuo paramos Taivanui.
Pekinas teigia, kad Taivanas yra jo teritorijos dalis, žada jį vieną dieną susigrąžinti, prireikus – jėga.
Kaip ir dauguma šalių, Čekija neturi oficialių diplomatinių santykių su Taivanu, tačiau palaiko glaudžius neoficialius ryšius. Taivano aukštųjų technologijų bendrovės taip pat yra reikšmingi investuotojai Čekijoje.
J. Wu sakė kalbą viename iš Čekijos analitinių centrų surengtoje konferencijoje apie Kiniją. Šią konferenciją atidarė Čekijos prezidentas Petras Pavelas. Iš konferencijos jis išvyko nesusitikęs su Taivano užsienio reikalų ministru.
Taivano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Jeffas Liu pareiškė, kad tai buvo pirmas kartas, kai Taivano pareigūnas dalijosi scena su Europos šalies, neturinčios diplomatinių santykių su Taivanu, valstybės vadovu.
Anksčiau šiais metais P. Pavelas supykdė Pekiną, kai telefonu kalbėjosi su Taivano prezidente Tsai Ing-wen.
„Manau, kad pasaulis turėtų ir toliau visapusiškai remti demokratinės santvarkos Taivane išsaugojimą“, – trečiadienį savo kalboje teigė Čekijos prezidentas.
Antradienį J. Wu buvo susitikęs su Čekijos Senato pirmininku Milošu Vystrčilu, kuris 2020-aisiais lankėsi Taibėjuje ir savo veiksmais supykdė Kiniją.
Šių metų pradžioje Čekijos parlamento žemųjų rūmų pirmininkė Marketa Pekarova Adamova apsilankė Taivane, siekdama sustiprinti ryšius, o tai dar kartą supykdė Kiniją.