CBS laidoje „60 minučių“ paklaustas, ar D. Trumpas, jei lapkritį vėl bus išrinktas JAV vadovu, pastatys žadėtą sieną, Andresas Manuelis Lopezas Obradoras (Andresas Manuelis Lopesas Obradoras) atsakė „ne“. „Tai neveikia!“ – pasakė jis per vertėją.
Meksikos lyderis teigė, kad kai D. Trumpas ėjo prezidento pareigas ir siekė pastatyti sieną, jis jam pabrėžė, kad neteisėtai migrantus gabenantys asmenys sugebėjo po jau įrengtomis užtvaromis iškasti tunelius.
Anot jo, D. Trumpas „patylėjo, o paskui pradėjo juoktis ir pasakė: „Su tavimi aš negaliu laimėti“.
A. M. Lopezo Obradoro pastabos nuskambėjo tuo metu, kai D. Trumpo ir dabartinio JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) laukia 2020 metais vykusios kovos revanšas, nelegaliai imigracijai vėl tapus opiu rinkimų kampanijos klausimu.
D. Trumpas ir jo Respublikonų partija bando įgelti J. Bidenui dėl pastaruoju metu rekordinio migrantų, kertančių pietinę JAV sieną, skaičiaus. Be to, demokratas susidūrė su priešiškumu savo paties stovykloje dėl derybų dėl imigracijos politikos sugriežtinimo.
70-metis A. M. Lopezas Obradoras sakė, kad po J. Bideno prašymo šių metų pradžioje jis padėjo laikinai sumažinti nelegalių migrantų, bandančių patekti į Jungtines Valstijas, srautą.
Jis teigė, kad tai iš dalies lėmė tai, jog pati Meksika pradėjo labiau saugoti savo pietinę sieną ir kad jis paprašė Centrinės Amerikos šalių lyderių pagalbos.
„Tačiau tai trumpalaikis, o ne ilgalaikis sprendimas“, – sakė A. M. Lopezas Obradoras ir pridūrė, kad Meksika nori, jog būtų rimtai pažvelgta į pagrindines priežastis.
Baltiesiems rūmams meksikietis nurodė, kad Vašingtonas turėtų kasmet skirti milijardus skurdui Lotynų Amerikoje mažinti, sušvelninti sankcijas kraštutinių kairiųjų vyriausybėms Venesueloje ir Kuboje ir suteikti teisinį statusą milijonams Jungtinėse Valstijose gyvenančių meksikiečių.
Tačiau be tokių plataus masto reformų migrantų srautas tęsis ir toliau, sakė jis.
Atsakydamas į didėjančius respublikonų reikalavimus uždaryti sieną kaip neatidėliotiną sprendimą, A. M. Lopezas Obradoras paminėjo abiejų šalių ekonominę priklausomybę viena nuo kitos.
„Uždarius sieną negalėsite įsigyti nebrangių automobilių. Tai reiškia, kad už automobilį tektų mokėti 10 ar 15 tūkst. dolerių daugiau. Meksikoje ir Jungtinėse Valstijose yra gamyklų, kurios yra esminės visiems Jungtinių Valstijų ir Meksikos vartotojams“, – kalbėjo Meksikos vadovas, šiais metais baigsiantis kadenciją.
Interviu metu jam taip pat buvo pateikti keli su vidaus problemomis susiję klausimai, ypač dėl neseniai kilusio skandalo, kai jis atskleidė asmeninį vienos žurnalistės telefono numerį.
Paklaustas, kodėl taip pasielgė šalyje, kurioje žurnalistai dažnai persekiojami ir net žudomi, A. M. Lopezas Obradoras atsakė, kad neketino jai pakenkti, bet reagavo į šmeižtą.
„Įsivaizduokite, ką reiškia šiai žurnalistei parašyti, kad Meksikos prezidentas palaiko ryšius su narkotikų prekeiviais (...) Ir neturint jokių įrodymų. Tai šlykštus šmeižtas“, – sakė jis.