D. Medvedevas pacitavo 1941-ųjų J. Stalino telegramą tuometiniams karinės pramonės gamyklų vadovams: „Prašau jūsų sąžiningai ir laiku vykdyti tankų korpusų užsakymus Čeliabinsko traktorių gamykloje. Dabar aš prašau ir tikiuosi, kad jūs įvykdysite pareigą tėvynei. Po kelių dienų, jeigu jūs liksite savo pareigos Tėvynei pažeidėjais, pradėsiu jus naikinti kaip nusikaltėlius, pamynusius savo garbę ir savo Tėvynės interesus. Negalima pakęsti, kad mūsų kariuomenė kentėtų fronte dėl tankų trūkumo, o jūs tolimame užnugaryje ilsėtumėtės ir niekais užsiiminėtumėte“.
Anot Rusijos saugumo tarybos vicepirmininko, ši telegrama – įrodymas, kad „ideali nėra jokia gamyba, jokia organizacija“. Jis pažymėjo, kad „įsipareigojimus sudaro ne metinių įsipareigojimų įgyvendinimas spec. karinės operacijos metu, o iš dešimtmečio įsipareigojimų įgyvendinimo ir įgyvendinimo to, kas nebuvo padaryta, įskaitant ir praėjusius metus“.
„Kolegos, noriu, kad jūs mane išgirstumėte ir prisimintumėte generalisimo žodžius. Kaip jūs suprantate, šio kreipimosi rezultatai buvo gana įspūdingi. O jeigu jų nebuvo, tai patys suprantate kas nutikdavo“, – pridūrė D. Medvedevas, turėdamas omenyje masine J. Stalino vykdytas represijas.
Po 2022-ųjų puolimo Ukrainoje Rusijai buvo įvestos tarptautinės sankcijos, kurios apribojo šios šalies gynybos pramonės bendrovių galimybes gaminti ir atnaujinti „kritinės svarbos“ ginkluotę. Šiuo atveju kalbama ne tik apie sudėtingas technologijas, tačiau ir apie paprastas detales, pavyzdžiui, guolius. Todėl tankų, lėktuvų ir kitos karinės technikos remontas tapo labiau komplikuotas.
JAV žvalgybos duomenimis, Rusija susidūrė su karinės technikos trūkumu dar praėjusių metų gegužę. Maža to, nuo karo Ukrainoje pradžios Rusija neteko tūkstančių vienetų karinės technikos, o ir amunicija yra eikvojama greičiau negu gaminama nauja.
Siekiant bent kažkaip kompensuoti trūkumus „iškonservuojami“ sovietiniai tankai T-54 ir T-55, pradėti surinkinėti dar Antrojo pasaulinio karo metais, iš Rusijos gilumoje esančių karinių bazių.