Oficialūs Rusijos asmenys ir politikai ne kartą grasino blokuoti šią vaizdo įrašų platformą, tačiau kol kas nesiėmė to daryti.
Šalies komunikacijų priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ parašė bendrovės „Google“ generaliniam direktoriui Sundarui Pichai raštą, kuriame reikalavo „atblokuoti daugiau nei 200 Rusijos politiką palaikančių žiniasklaidos priemonių, valstybinių institucijų, sporto klubų ir politikos bei meno veikėjų kanalų“, – praneša valstybinė naujienų agentūra TASS.
Bendrovei „Google“ priklausanti platforma „YouTube“ užblokavo prieigą prie dešimčių kanalų, siejamų su valstybės finansuojama rusų žiniasklaida ir asmenimis, agresyviai remiančiais Maskvos karinę invaziją Ukrainoje.
Maskva vykdydama savo karinę operaciją taip pat yra užblokavusi dešimtis Vakarų žiniasklaidos kanalų ir sustiprino internetinės erdvės kontrolę.
Išaugus JAV technologijų bendrovėms ir žiniasklaidos kanalams daromam spaudimui, imta spėlioti, ar Rusijos valdžia visiškai užblokuos jutubą – vieną iš populiariausių žiniasklaidos platformų šioje šalyje.
2022 m. Rusija uždraudė feisbuko ir instagramo savininkę bendrovę „Meta“, pavadindama ją ekstremistine organizacija.
Praėjusią savaitę Rusijos mobiliojo ryšio operatorius „Rostelecom“ pranešė apie sulėtėjusį transliacijų jutube greitį.
Dėl to jis kaltino pasenusią įrangą, tačiau šis pranešimas pakurstė paskalas ir visuomenės susirūpinimą, kad dėl su tuo gali būti susijusi valdžia, nors Kremlius tą neigia, taip pat aiškindamas apie „problemas su „Google“ technologine įranga“.