„Kinija ateinančiais mėnesiais gali vaidinti didesnį tarpininkavimo vaidmenį, drauge su mumis“, – sakė E. Macronas.
Jis pridūrė, kad per antradienio derybas su kinų prezidentu Xi Jinpingu aptarė galimybę kitų metų pradžioje apsilankyti Kinijoje.
Kinija iki šiol atsisako spausti Maskvą dėl jos beveik devynis mėnesius trunkančios invazijos į Ukrainą ir padėjo saugoti Rusiją nuo diplomatinio pasmerkimo tokiuose forumuose kaip Jungtinės Tautos.
Tačiau neseniai Pekinas užsiminė apie savo nepasitenkinimą tuo, kaip Rusija vykdo karą, ir, ypač, niūria prezidento Vladimiro Putino retorika – grasinimais panaudoti branduolinius ginklus.
Xi Jinpingas ir E. Macronas antradienį buvo susitikę Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo Indonezijoje kuluaruose. Prancūzijos lyderis ragino abi šalis susivienyti prieš karą.
Kinija ragina išlikti ramiems
Kinija trečiadienį paragino išlikti ramiems po gyvybių pareikalavusio raketos smūgio į Lenkijos kaimą netoli sienos su karo nuniokota Ukraina.
„Esant dabartinei situacijai, visos susijusios šalys turėtų išlikti ramios ir santūrios, kad išvengtų situacijos eskalavimo“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning per įprastinę spaudos konferenciją.
JAV prezidentas Joe Bidenas anksčiau teigė, kad „mažai tikėtina“, jog raketa buvo paleista iš Rusijos, kuri vasarį įsiveržė į Ukrainą.
Savo ruožtu Prancūzija paragino būti „labai atsargiems“ nustatant sprogimo kaltininkus.
Indonezijos kurortinėje Balio saloje vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose Vakarų lyderiai surengė „skubią apskritojo stalo“ diskusiją, kurioje paragino nedaryti skubotų išvadų dėl smūgio kilmės.
Prieš įvykstant deryboms Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pareiškė, kad nėra aiškių įrodymų, kas paleido raketą, pietrytiniame Pševoduvo kaime pražudžiusią du žmones.
Kinija yra viena pagrindinių Rusijos sąjungininkių ir iki šiol atvirai nepasmerkė Maskvos karo Ukrainoje.