Susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu metu Aliaksandras Lukašenka daugiausiai dėmesio skyrė ekonominiams abiejų šalių klausimams, tačiau užsiminė ir apie tarptautinę situaciją.
Baltarusijos diktatorius priminė Rusijos ultimatumą NATO ir Vakarams, kuriame, be kitų reikalavimų, buvo reikalaujama nepriimti į aljansą naujų narių šalia Rusijos sienų ir „atitraukti NATO dalinius iki 1997-ųjų sienų“. Kremliaus atstovai šiuos reikalavimus dažnai vadina „Rusijos saugumo užtikrinimu“.
„Rusija ir Baltarusija, kaip ir mes su Vladimiru Vladimirovičiumi sakome, yra atviros dialogui su kitomis valstybėmis, įskaitant ir Europos. Tikiuosi, kad artimiausiu metu ten įsiklausys į proto balsą ir mes pradėsime konstruktyvų, tiek bendro saugumo, tiek ir ateities pasaulėtvarkos klausimus“, – pareiškė A. Lukašenka.
Rusija vasario mėnesį užpuolė Ukrainą kaltindama šią „rusofobija“ ir „nacizmu“, tuo pačiu reikalaudama „neutraliteto“ ir NATO pajėgų atsitraukimo. Nepaisant aktyvių karo veiksmų ir nuolatinio apšaudymo raketomis, Rusijai per beveik 10 karo mėnesių pavyko užimti tik nedidelę dalį Ukrainos teritorijos, o ir dėl jų šiuo metu vyksta aršūs mūšiai su Vakarų palaikoma Ukraina.
Prieš Rusijos ir Baltarusijos vadovų susitikimą Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie galimą V. Putino spaudimą A. Lukašenkai, kad šis įsitrauktų į karą ir „atidarytų antrą frontą“. Baltarusija tuo metu faktiškai visą karo laikotarpį vykdė karines pratybas, o neseniai atliko savaitės trukmės karinės parengties pratybas, kurios buvo nutrauktos V. Putino atvykimo dieną.