„Patikėkite, Putinas, Rusijos kariuomenė – jie užgrobti Ukrainą, ar dar ką panašaus, (siekio) neturi. Jie tik parodė: su Rusija reikia skaitytis. Nereikia įžeidinėti Rusijos prezidento. Nereikia smaugti rusų kalbos, kuria visi ukrainiečiai kalba. Netgi ir kai kurie nacionalistinės pakraipos kalba. Nėra ketinimų pavergti, užgrobti ir panašiai“, – aiškino A. Lukašenka.
A. Lukašenka yra artimas prezidento Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas ir stojo Maskvos pusėn, kai rusų pajėgos užpuolį Ukrainą. Abu autoritarai dažnai bando atremti kritiką jų valdymui, akcentuodami problemas Vakarų šalyse.
67-erių A. Lukašenka, Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis nuo 1994 metų, kaltina Vakarus, esą jie „kariauja“ su Rusija Ukrainoje.
Vasario 24 dieną Rusijai užpuolus Ukrainą, tiek Maskva, tiek Minskas sulaukė griežtų Vakarų sankcijų. Karo Ukrainoje metu žuvo tūkstančiai civilių, Ukraina pripažino, kad kasdien mūšiuose netenka 60-100 karių.
A. Lukašenkai ir jo sąjungininkams jau anksčiau buvo įvestos sankcijos už brutalų protestų malšinimą 2020 metais. Protestų banga kilo po ginčijamo A. Lukašenkos perrinkimo šeštai kadencijai tų metų rugpjūtį vykusiuose prezidento rinkimuose, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais.
Režimui malšinant protestų judėjimą buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, keli demonstrantai žuvo, o visi pagrindiniai A. Lukašenkos oponentai buvo įkalinti ar priversti palikti šalį.