Minėtam kanalui istoriją papasakojo pats E. B. Rašoma, kad vyras neturi Rusijos pilietybės, o turi tik 2016-aisiais išduotą leidimą gyventi šalyje.
Vyras pasakoja Rusijoje gyvenantis nuo 2001 m., čia baigė sporto mokyklą, o į tėvynę, Lietuvą, kartais grįžta dėl šeimyninių aplinkybių.
Šaukimas į mobilizaciją vyro namus pasiekė vėlų vakarą. Tuo metu paties E. B. nebuvo namuose, tad su karinės registracijos ir šaukimo tarnybos pareigūnais bendravo jo žmona. Anot straipsnio, moteriai buvo įteiktas popierius ir buvo pareikšta, kad pareigūnai šeimos namuose lankysis tol, kol juose ras į mobilizaciją šaukiamą E. B.
„Turiu verslą Rusijoje, šeimą, žmoną ir du vaikus – jie turi dvigubą pilietybę. Daugiau nei pusę savo gyvenimo, man 33 metai, gyvenu čia“, – pasakoja vyras.
Lietuvis sako išstudijavęs teisės aktus – visur rašoma, kad mobilizuoti galima tik Rusijos piliečius. Užsienio pilietis gali vykti į frontą, bet tik kaip savanoris. Pažymima, kad E. B. neatliko karinės tarnybos nei Lietuvoje, nei Rusijoje.
„Į šaukimą dar nežinau, kaip atsakyti. Nesiruošiu palikti Rusijos. Bandysiu kreiptis į Lietuvos ambasadą, bet kaip ji man padės? Jie lieps man grįžti į Lietuvą, bet aš nenoriu, čia turiu šeimą“, – cituojamas lietuvis.
Rusija rugsėjo 21-ąją paskelbė dalinę mobilizaciją.
„Į karo tarnybą bus šaukiami tik šiuo metu rezerve esantys piliečiai ir, svarbiausia, tie, kurie tarnavo kariuomenėje, turi tam tikrų karinių specialybių ir atitinkamos patirties.
Pašauktieji į karinę tarnybą, prieš siunčiant į dalinius, neatsižvelgiant į specialiosios karinės operacijos patirtį, išklausys papildomus karinius mokymus“, – tuo metu kreipdamasis į Rusijos Federaciją sakė režimo lyderis Vladimiras Putinas.
Prieš beveik dvi savaites Rusijoje paskelbus „dalinę“ mobilizaciją šalį paliko apie 700 tūkst. žmonių, skelbiama rusų „Forbes“. Kiek iš jų išvyko turistiniais ir darbo tikslais, o kiek pabėgo nuo mobilizacijos, nėra aišku.