REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

4 mln. tiražu Prancūzijoje leidžiamas žurnalas GEO sausio mėnesį išspausdino 16 puslapių iliustruotą straipsnį apie mus - "Lietuva: ilgas kelias į laisvę".

REKLAMA
REKLAMA

Kelis kartus įvairiais metų laikais Lietuvoje apsilankę šio edukacinio leidinio darbuotojai - žurnalistas Michelis Bessaguet ir fotografas Fabrice'ius Milochou - pasakoja apie lietuvių gyvenimą, istoriją, kultūrą ir gamtą. Pakalbinę penkias skirtingo likimo ir amžiaus moteris, prancūzai papasakojo nelengvą mūsų tautos kelią į nepriklausomybę. Straipsnį iliustruoja 12 nuotraukų.

REKLAMA

Autorius teigia, kad Lietuvą daugelis prancūzų atrado per Bertrand'o Cantat ir Marie Trintignant tragediją (taip įsitikinę ir lietuviai). Tad suprantama, kodėl Lietuva dabar kelia susidomėjimą net nieko bendro su mumis iki šiol neturėjusiems skaitytojams. Komentaruose jie dėkoja už galimybę susipažinti su jiems nežinomu kraštu.

Po spalvingomis meninėmis Neries, Baltijos pakrantės vaizdų nuotraukomis autorius pažymi, kad ši "kaimiška šalis, kurios trečdalis padengta miškais, buvo okupuota iki 1990 metų." Autoriaus nuomone, nacionaliniai lietuvių jausmai ypač prabudo po to, kai 1953 metais sovietai areštavo generolą Joną Žemaitį. "Tai tapo nacionaliniu gedulu", - teigiama straipsnyje.

REKLAMA
REKLAMA

Po Kryžių kalno nuotrauka primenama, kad pirmasis kryžius čia buvo pastatytas 1831 metų sukilimo prieš carinį režimą aukoms. "Kai rusai neleido palaidoti maištininkų kūnų, šeimos taip išreiškė savo gedulą, - rašoma straipsnyje. - Sovietiniais laikais kalną ne kartą bandyta sulyginti buldozeriais, tačiau pastangos buvo bergždžios."

Pasižvalgę po Orvidų sodybą straipsnio autoriai primena, kad Lietuva vėliausiai iš Europos šalių priėmė krikščionybę. Sodyboje prancūzus sužavėjo pagoniškos dievybės, šventieji, akmenys, skulptūros. "Visi darbai čia primena pasipriešinimo komunizmui kovas", - teigia autorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fotografui į akį krito geltonos spalvos moskvičius prie Rotušės. "Tai 1990 metų Rytų Europos automobilis. Įdomiausia, kad nuotrauka daryta 2009 metais, kai Vilnius buvo paskelbtas Europos kultūros sostine", - patikslina užrašas po nuotrauka.

Pro prancūzų akis neprasprūdo ir gintariniai suvenyrai. "Iš kadaise suakmenėjusių medžių sakų čia gaminama daug bižuterijos", - teigiama rašinyje.

Straipsnyje paliesta ir skaudi emigracijos tema: "Jaunimas, kaip ir visur, turi svajonių. Lietuviai dažniausiai išvažiuoja į JAV ir Didžiąją Britaniją. 3,5 mln. tauta pavojingai mažėja."

REKLAMA

Žavėdamiesi menine grafika ant apmirusio Kauno senamiesčio sienų autoriai daro išvadą, kad "šis antras pagal dydį miestas sudaro liūdniausio Lietuvos miesto įspūdį."

Sostinės Užupio rajoną prancūzai pavadino Vilniaus Monmartru. "Čia gausu užeigų, kurios išsiskiria rustikos dekoru, akį traukia etnografiniais dirbiniais, žemės ūkio padargais, alaus gaminimo įrankiais. Interjeras puošiamas marionetėmis, žaislinėmis raganomis. Jaunimas čia per televiziją mėgsta stebėti nacionalinio sporto - krepšinio - varžybas ar roko koncertus", - rašoma po vienos Užupio užeigos nuotrauka.

Rašinio pabaigoje pateikta naudingų rekomendacijų turistams, norintiems apsilankyti Lietuvoje.



Parengė Jūratė Mičiulienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų