Jo komentarai nuskambėjo prieš trečiadienį numatomas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio derybas su NATO vadovais per Lietuvoje vykstantį jų susitikimą.
Interviu Indonezijos laikraščiui „Kompas“, duotame prieš šią savaitę Džakartoje vyksiančius susitikimus su kolegomis iš Pietryčių Azijos šalių, S. Lavrovas peikė Jungtines Valstijas ir jų sąjungininkes dėl paramos Ukrainai.
„Jis tęsis tol, kol Vakarai neatsisakys savo planų išlaikyti dominavimą ir savo manijos strategiškai nugalėti Rusiją savo marionetės Kyjivo rankomis“, – sakė jis apie Maskvos karą Ukrainoje.
„Nėra jokių ženklų, kad jų pozicija keistųsi, ir mes matome, kaip Amerika ir jos bendrininkai nuolat pumpuoja ginklus į Ukrainą ir stumia [Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį] tęsti kovą“, – pridūrė rusų diplomatijos vadovas.
Penktadienį S. Lavrovas kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu) turi dalyvauti Rytų Azijos viršūnių susitikime ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) regioninio forumo užsienio reikalų ministrų susitikimuose. Paskutinį kartą abu diplomatai trumpai susitiko kovą, per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) vadovų susibūrimą Indijoje.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, 2022-ųjų vasario 24-ąją įsakęs savo kariams įsiveržti į Ukrainą, pradėjo didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų užpuolimą Europoje. Vakarų vertinimais, nuo to laiko abiejose pusėse žuvo ir buvo sužeista daugiau kaip 150 000 žmonių.
Kalbėdamas apie Indoneziją, S. Lavrovas gyrė, jo nuomone, nepriklausomą Džakartos užsienio politiką karo atžvilgiu.
Šios Pietryčių Azijos šalies prezidentas Joko Widodo (Džokas Vidodas) buvo pirmasis savo žemyno lyderis, po invazijos pradžios apsilankęs ir Maskvoje, ir Kyjive.
S. Lavrovas sakė, kad Vakarų šalys ignoruoja besivystančių šalių iniciatyvas. Kyjivas neatsižvelgė į J. Widodo pasiūlymą tarpininkauti ar į prieštaringai vertinamą Indonezijos gynybos ministro pasiūlymą surengti referendumus okupuotose Rytų Ukrainos dalyse.
Rėmėjai Vakaruose jau yra atsiuntę Ukrainai ginklų už dešimtis milijardų dolerių (eurų), kad padėtų jai atremti Rusijos invaziją. Po pirmosios antradienį prasidėjusio viršūnių susitikimo Vilniuje dienos NATO lyderiai pažadėjo, kad Ukrainos ateitis yra Aljanse, ir sutrumpino procesą, kurį Kyjivas turės praeiti, kad į jį įstotų.
Tačiau jie nepateikė būsimos Ukrainos narystės tvarkaraščio, Vašingtonui nerimaujant, kad tai galėtų jį įtraukti į branduolinį konfliktą su Maskva.
Tikimasi, kad norėdamos nuraminti V. Zelenskį Didžiojo septyneto (G-7) šalys paskelbs deklaraciją dėl pagalbos Ukrainai įveikti Rusiją ir atgrasyti nuo bet kokios naujos agresijos ateityje.