S. Lavrovas trečiadienį anksti ryte atskrido į rytinį Huangšano miestą.
Prieš jo susitikimą su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi (Vang I) Rusijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame vaizdo kreipimesi S. Lavrovas sakė, kad pasaulis „išgyvena labai rimtą tarptautinių santykių istorijos etapą“.
Jis sakė esąs tikras, kad pasibaigus tam etapui „mes kartu su jumis ir kitais mūsų bendraminčiais judėsime link daugiapolės, teisingos ir demokratiškos pasaulio tvarkos“.
Kinijos valstybinės televizijos reportaže buvo matyti, kaip kaukes dėvintys ministrai prieš susitikimą pasisveikina susidauždami alkūnėmis priešais abiejų šalių vėliavas.
S. Lavrovas dalyvaus virtinėje Kinijos organizuojamų susitikimų, kuriuose bus tariamasi, kaip padėti Afganistanui. Susitikimuose turėtų dalyvauti ir diplomatai iš Jungtinių Valstijų bei Talibano režimo vadovaujamo Afganistano kaimynių.
Nors susitikimuose bus kalbama apie Afganistaną, diskusijas temdys brutalaus Rusijos karo Ukrainoje šešėlis.
Kinija, kitaip nei daugelis Vakarų šalių, nepasmerkė Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir suteikė tam tikrą diplomatinį užnugarį vis labiau izoliuojamai Maskvai.
JAV pareigūnai kaltino Kiniją, kad ji rodo „norą“ teikti Rusijai karinę ir ekonominę pagalbą, o prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) palygino Rusijos invaziją Ukrainoje su kruvinais 1989 metų įvykiais Tiananmenio aikštėje, kai Kinija brutaliai numalšino prodemokratinio judėjimo protestus.
Kinija ir Rusija pastaraisiais metais pastebimai suartėjo. Vladimiras Putinas likus kelioms savaitėms iki invazijos į Ukrainą pradžios dalyvavo Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje ir susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu).
Per tą V. Putino vizitą abu lyderiai paskelbė, kad jų šalių draugystė „neturi ribų“, ir pasirašė pluoštą milijardų dolerių vertės susitarimų energetikos srityje.